ksiegi-gosci.info

Bycie sobą a sukces w wielu życiowych sytuacjach. Czasem drobne kłamstwa są dobre, żeby zaprezentować swoje prawdziwe zalety

Bycie sobą  a sukces w wielu życiowych sytuacjach. Czasem drobne kłamstwa są dobre, żeby zaprezentować swoje prawdziwe zalety

Bycie sobą a sukces w wielu życiowych sytuacjach. Czasem drobne kłamstwa są dobre, żeby zaprezentować swoje prawdziwe zalety

Niby zawsze chcemy być sobą, lecz nie zawsze jest to możliwe. Niekiedy jesteśmy zmuszeni wkładać różnorodne maski, w zależności od okoliczności być bardziej poważni lub w bardziej znacznym stopniu wyluzowani. Nawet jeśli staramy się robić coś, by zawsze pozostać sobą, to jednakowoż trudno to osiągnąć, gdyż niektóre okoliczności wymagają zachowania adekwatnego do zaistniałej sytuacji. Nie napawa to pozytywnym myśleniem ludzi, którzy cenią naturalność i szczerość ponad wszystko, lecz na tym właśnie polega życie.

buty

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com

To nawet nie jesteśmy w stanie porównać do dziedziny naturalności i szczerości, gdyż nawet jak pragniemy tak postępować, to często niektóre okoliczności wystawiają nas na ciężką przeprawę. Przykładowo, idziemy na rozmowę kwalifikacyjną o pracę, na jakiej nam zależy. Choć uwielbiamy chodzić w trampkach, to na tego typu rozmowę ubieramy modne buty męskie, by odpowiednio się komponowały ze strojem. Prezentujemy się idealnie, a na rozmowie odpowiadamy perfekcyjnie na wszystkie pytania. Szykowne buty dla mężczyzn: jego-styl.pl/.

Dopiero w innej sytuacji zdajemy sobie sprawę, iż w większości sytuacji musieliśmy trochę naginać jak jest rzeczywiście. I co z tego się bierze? Dostajemy tę pracę, poznajemy interesujących ludzi, nasze życie się interesująco układa. Co więcej, poznajemy fajną osobę, przy której jesteśmy w stanie być sobą. Jaki jest z tego morał? Jakbyśmy przyszli na rozmowę w 100 procentach, jacy jesteśmy naprawdę, czyli ubrani dość swobodnie, w trampkach, to nawet nie mielibyśmy szans poznać takiej interesującej osoby.

Z pewnością przyda Ci się dobra witryna (http://koszule-meskie.sklep.pl/Kraty-pasy/) z detalami, które tyczą się zamieszczonego tutaj wpisu. Nie czekaj więc i wejdź w umieszczony tutaj link.

To jedynie pokazuje, że czasami korzystnie przybrać maskę, tylko na chwilę, ażeby pójść do przodu. Nie znaczy to, że nie jesteśmy uczciwi. Po prostu takie coś jest potrzebne, by nasze życie było bardziej żywe, żeby coś się w nim działo.

but

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy musi tak działać, na tym właśnie polega ten cały sekret życia, że jesteśmy w stanie być jednocześnie prawdomównym, szczerym i uczciwym człowiekiem, ale ażeby ujawnić tego typu cechy niekiedy trzeba także pokazać się z innej strony. Tylko takie osoby zdobywają to, na czym im zależy. Nie są to żadne sztuczki, lecz zwyczajne wyczucie ludzkiej natury i podejścia do wielu życiowych spraw. Nie bójmy się więc sytuacji, w jakiej jesteśmy zmuszeni trochę odpuścić. Jeśli będziemy spięci, trzymali się kurczowo swoich żelaznych zasad, to może być ciężko nam się odnaleźć.