ksiegi-gosci.info

Ciekawe miejsca które dobrze jest zobaczyć w Zakopanem

Ciekawe miejsca które dobrze jest zobaczyć w Zakopanem

Ciekawe miejsca które dobrze jest zobaczyć w Zakopanem

Morskie Oko kryje się w Dolinie Rybiego Potoku, około 25 kilometrów od Zakopanego. W jeziorze żyją pstrągi, a zimą Morskie Oko krzepnie, pozwalając na przechadzki po jego tafli. Powierzchnia jeziora to 35 ha, natomiast w najgłębszym położeniu ma nieomalże 51 metrów. Morskie Oko przynależy do punktów najchętniej zwiedzanych przez trampów. Widać stąd czarowną panoramę Tatr Wysokich, zaś na brzegu mieści się schronisko górskie.

atrakcje w Tatrach

Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Jaskinia Mylna to jedna z ciekawszych jaskiń, jaką można zwiedzić, jednakże trampom udostępniono jedynie część ponad 1600-metrowego korytarza. Jaskinię możesz zwiedzać samodzielnie, bez przewodnika. Musimy zejść po 3,5 m drabinie, warunki panujące w jaskini są dosyć trudne (niewysoka temperatura, mnogie kałuże, niskie korytarze). Zwiedzający powinien mieć pewne źródło światła, ciepły strój oraz solidne turystyczne buty. Choć jaskinia nie posiada nazbyt dużej ilości nacieków, to atrakcją jest spore urozmaicenie korytarzy. Krupówki – jest to jedna z najsłynniejszych ulic w Naszym kraju. Stoją tutaj wspaniałe wille, drewniane chałupy, mieści się w tym miejscu także większość sklepów a także restauracji. Ulica jest doskonałym miejscem dla ludzi ubóstwiających wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej dudniącą życiem ulicą w mieście. Poniektórzy turyści ograniczają Zakopane wyłącznie do Krupówek. Jednakże Krupówki to także miejsce, w którym musimy uważać na portfele. Dolina Kościeliska – Jest to dziewięcio kilometrowy szlak, osiągalny dla każdego. W czasie spaceru kotliną zobaczymy interesujące skałki, pieczary, bujną roślinność, górski potok, a przede wszystkim ładne panoramy.

noclegi w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Trakt zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw a także do schroniska na Hali Ornak. Dawniej dnem doliny biegł trakt handlowy, który był celem ataków zbójników. Legenda głosi, że w dolinie są schowane kosztowności. Nosal – Bardzo popularny wśród trampów szczyt w Tatrach, o wielkości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości blisko czterech km od Zakopanego. Jest doskonałym punktem widokowym na Halę Gąsienicową oraz Kotlinę Bystrej. Na stokach znajduje się popularna trasa slalomowa (1953-1954), wraz ze sztucznym naśnieżaniem jak też wyciągiem krzesełkowym. Nie zwlekaj, już dziś wbij w wyszukiwarkę: noclegi w Zakopanem.