ksiegi-gosci.info

Co jest najlepsze do transportu delikatnych sprzętów?

Co jest najlepsze do transportu delikatnych sprzętów?

Co jest najlepsze do transportu delikatnych sprzętów?

Niemało kupowanych przez nas rzeczy jest opakowana w jakąś foliową torebkę albo choćby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na środowisko będą posiadały tego typu pudła po wyrzuceniu ani z czego właściwie zostały one wykonane.
Najczęściej przedmioty o znaczniejszych wymiarach są zapakowane w jakikolwiek karton.

tektura falista

Autor: GAVIN

napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowana do jego budowy tektura falista może być złożona z kilku powłok kartonu, z jakich środkowy jest umyślnie pofałdowany . Nadaje to temu kartonowi bardziej znaczącą gibkość i odporność na wgniecenia. Taka tektura falista służy wszakże do przewiezienia towarów czasami na niezwykle znaczne dystanse. W przewożących je statkach powietrznych, okrętach czy tirach mogłoby dojść do różnych wstrząsów oraz wgnieceń. Tego typu tektura falista powinna być na to wszystko stosownie przygotowana. W odróżnieniu od opakowań z folii czy z tworzyw sztucznych, tektura falista daje pomocniczą amortyzację w wypadku wstrząsów lub wgnieceń. To niezwykle istotne, jeżeli transportowany jest jakiś w większym stopniu delikatny sprzęt, np. elektroniczny.
Wie o tym znakomicie każdy producent opakowań tekturowych. Przeto też sporządził specjalny system, wedle którego składa się poszczególne płaty kartonu w nawet przykładowo siedmiu warstwach Dzięki temu towary w nich transportowane na pewno dotrą do odbiorcy bez uszkodzeń. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych posiada w swojej ofercie opakowania w różnych rozmiarach.

Są oczywiście pewne standardy, ale opakowania z tektury falistej mogą zostać także tworzone na jakieś konkretne zamówienie.

To nie koniec interesujących wpisów. Chcesz następne? W takim razie zamieszczam tu mój odnośnik (https://grupadbk.com/contact/dbk-truck-center-poznan/) do świeżej witryny. Czytaj bez przeszkód.

Wielokrotnie bowiem takowy producent opakowań tekturowych współpracuje z fabrykami pralek, lodówek czy telewizorów.