ksiegi-gosci.info

W jaki sposób ubierać się modnie w sezonie wiosenno-letnim 2014

W jaki sposób ubierać się modnie w sezonie wiosenno-letnim 2014

W jaki sposób ubierać się modnie w sezonie wiosenno-letnim 2014

Czy powinnyśmy podążać za trendami w modzie? Oczywiście większość z nas chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak pójdziemy na zakupy, lepiej sprawdzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej z pewnością są cenną wskazówką, by znaleźć w tym sezonie coś oryginalnego.

kobieta w sukience

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na ubraniach już kolejny sezon trzymają się całkiem dobrze. Tej wiosny będą modne kolorowe kwiaty i liściaste motywy. Z kolorów największym hitem jest połączenie intensywnych barw w zestawach. W letnim sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji stonowanej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo marzycielski. Poza tym jest to uniwersalny wybór, ponieważ, w zależności od natężenia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Na dzień dzisiejszy możemy do woli przebierać w różnorodnych odcieniach tego koloru, od nasyconego żonkilowego po pastelowy bananowy. Bez względu na to, jaki odcień wybierzemy, trzeba pamiętać o odpowiednim dopasowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu

Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (zobacz to: ). W kolekcjach światowych projektantów zawitały wzory kwiatowe w przeróżnej postaci. Możemy śmiało wybierać między bardzo jaskrawymi a jasnymi kolorami. Kwiaty na materiałach mogą przybierać różne formy, przykładowo ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub subtelne. To po prostu od zawsze idealny wzór na wiosnę. Każdej pań dodadzą zwiewności i doskonale wyglądają w dowolnej części garderoby – od bluzek po detale. Znajdziemy je na butach i biżuterii. Kwiatowy deseń to ulubiony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w klasycznych zestawach. Zasadniczo lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam wzór jest już wystarczająco intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna niespodzianek, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to również modne trendy sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są znakomite na lenie dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż nie pasują one do codziennego look. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo widocznych, po subtelne. Trendy jest miksowanie stylów z rozmaitych dekad oraz odniesienia do retro. Biel nosimy solo lub zestawioną z neonowymi kolorami. Warto też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, sprawdza się także w modzie.