ksiegi-gosci.info

Czym jest wydruk 3D i jak działa?

Czym jest wydruk 3D i jak działa?

Czym jest wydruk 3D i jak działa?

Druk 3D już dawno przeszedł drogę z teorii w faktyczność, natomiast na przestrzeni ostatnich lat drukarki 3D stały się o wiele tańsze jak też bardziej przystępne. Profesjonaliści przewidują, że w najbliższych latach wydruki 3D będą powszechnie obecne w naszych domach oraz będziemy korzystać ich na co dzień podobnie jak z ekspresów do kawy.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś wydruki 3D wykorzystywane są do wytwórczości bardzo szerokiego zakresu rzeczy, zacząwszy od prototypów części do urządzeń w sektorach przemysłowych lub motoryzacyjnych, poprzez druk implantów w medycynie, a skończywszy na całym szeregu przedmiotów codziennego użycia, zabawek. Czym są wydruki 3D, czy są nam potrzebne oraz czy w istocie za kilka lat każdy z nas będzie je miał?
Drukarka [akcesoria do drukarek] 3D nie stworzy obiektu na żądanie tak jak to przedstawiono np. w „Star Treku”. Drukarki 3D drukują projekt wypuszczony z laptopa, wykorzystując takie materiały jak syntetyk, ceramikę czy metal (surowców do druku stale przybywa). Druk obiektu polega na tworzeniu i nakładaniu warstwy materiału o wyznaczonej grubości na stoliku drukarki, a kiedy warstwa zostanie wydrukowana, nakładaniu następnej. Jednakże drukarka 3D nie będzie w stanie wydrukować nawet najprostszych urządzeń składających się z kilku rodzajów surowców. Mimo całej swej prostoty, nie skonstruujemy w mieszkaniu z pomocą drukarki 3D przydatnej maszynki do golenia. Jednak , drukarki 3D odnajdą się z powodzeniem wszędzie tam gdzie będzie konieczna personalizacja, wyjątkowość projektu bądź niewielka liczba wyrobów.

Te interesujące wiadomości mają swą kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony agent ubezpieczeniowy i tam ciesz się fascynującymi informacjami.

Można będzie uruchomić zupełnie nowy typ usług w postaci produkcji obiektów na zamówienie.

Bryła 3D

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Branżą, jaka skorzysta mocno na wdrożeniu nowej technologii jest branża medyczna. Dzięki możliwości tworzenia unikatowych, pojedynczych obiektów, to co wcześniej było nierealne do wykonania ze względów kosztowych, jest aktualnie w zasięgu ręki. Oprócz tego, profesjonalne drukarki 3D wykorzystywane są do faktycznie znacznych projektów: począwszy od atrakcyjnych wizualnie pomieszczeń, poprzez niesławny rewolwer „Liberator”, a skończywszy na wydruku budynków mieszkalnych. Warto również wspomnieć o pierwszych próbach drukowania żywności: druku z cukru.