ksiegi-gosci.info

Na co patrzeć przy doborze odpowiedniej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Na co patrzeć przy doborze odpowiedniej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Na co patrzeć przy doborze odpowiedniej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się swoimi prawami. I choć panowie coraz śmielej poczynają sobie w świecie mody, niektóre sytuacje są dla nich nie lada krępujące . Dzieje się tak nierzadko w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna wchodzi do sklepu i nie wie tak naprawdę czego szuka. W końcu zirytowany wybiera ”pierwszą z brzegu” i wychodzi z przypadkowo zakupioną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów by uniknąć podobnych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeśli jest to bawełna, to idealnie. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, skóra może w nich swobodnie oddychać, a do tego zapewniają komfort noszenia. Po drugie dopasowanie, ponieważ aby koszula spełniała swoje zadanie należy ją właściwie dobrać do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, więcej tutaj http://koszule-meskie.sklep.pl/Koszule-meskie-s-xl/, tzw. taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach powinni uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – odstający kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Z kolei koszula na spinki, ważne źródło jest bardziej elegancka, w związku z czym zobowiązuje do założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to element, który przysparza chyba najwięcej kłopotu. Niewątpliwie trzeba mieć w swojej garderobie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeżeli nie wahamy się, jaką koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Uniwersalnym kolorem jest również jasny niebieski. Świetnie prezentuje się w sytuacjach oficjalnych jak i tych mniej formalnych.Pamiętajmy by, koszule z krótkim rękawem pozostawić na nieformalne okazje i pod żadnym pozorem nie zakładać do nich marynarki.Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi akcent podkreślający osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. To logiczne, każdy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Musimy dlatego zainwestować w parę dobrych jakościowo krawatów, ponieważ będzie to inwestycja na wiele lat. Dobra rada, krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.