ksiegi-gosci.info

Co zrobić, by tanio wyjechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z oferty last minute?

Co zrobić, by tanio wyjechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z oferty last minute?

Co zrobić, by tanio wyjechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z oferty last minute?

Wiele osób chciałoby, żeby na wymarzony wypoczynek pojechać w sezonie wakacyjnym. Kurorty za granicą mają wtedy oblężenie turystów, jacy tak samo jak my, chcą spędzić parę tygodni w cudownych miejscach albo zwiedzić ciekawe destynacje. Nie każdy natomiast może wyjechać w lecie, pytanie więc pozostaje: czy warto to robić nie w sezonie?

Dość często nie można sobie pozwolić na wczasy w lipcu lub sierpniu, a to przez wzgląd na rodzinne obowiązki. Całe szczęście biura podróży oferują wycieczki także dla tych osób, które nie mogły uzyskać paru dni wolnego w czasie wakacji. Takie wycieczki to najczęściej

lazurowe morze

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com

oferty last minute, ale za to do jakich miejsc. Niesamowicie popularne są niezwykle egzotyczne kraje, więc nie będą dziwić wczasy na Malediwach albo w Tajlandii, na porządku dziennym zaś są kraje europejskie, przykładowo Grecja, Włochy czy Bułgaria, coraz częściej pojawiają się także takie opcje, jak Filipiny wakacje, a całkiem nie zaskakują destynacje do Afryki Północnej – coraz więcej osób więc wybiera się do Egiptu czy Tunezji.

Wyjazdy last minute pojawiają się coraz częściej wśród ofert każdego z biur podróży. Wystarczy, iż zbliża się termin wyjazdu, a wolnych jest kilka miejsc, to w takim momencie operator często decyduje się na obniżkę ceny wycieczki, w taki sposób zapewnić sobie może komplet wypoczywających. Z takiego też powodu oferty wycieczek last minute charakteryzują się tym, że ich cena jest niższa niż w przypadku wykupienia miejscówek w pierwszym terminie. Dzięki temu czasami można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu z ceną w katalogu. Dla wielu wyjeżdżających jest to więc doskonała okazja, żeby wyjechać w egzotyczne miejsca, a jednocześnie obniżyć wydatki mające związek z wyjazdami.

Z tego typu wycieczek skorzystają również ci, którzy nie chcą wydawać ogromnych kwot na dalekie wyjazdy, ale jednocześnie nie są w stanie zrezygnować z podróży do atrakcyjnych kurortów. Do tego, last minute to czas spędzany w dosyć luksusowych miejscach, jakich w tej sytuacji koszt nie jest już tak duży. Dobrze zatem zastanowić się nad tą opcją, tym bardziej iż mamy więcej płacąc mniej. Jeśli tylko nie jesteśmy typem ludzi, jacy muszą mieć wszystko zaplanowane z pół rocznym wyprzedzeniem, tego typu wyjście będzie dla nas możliwością wykupienia wycieczki, na którą w innej sytuacji nie byłoby nas stać.