ksiegi-gosci.info

Czy moda będzie dla wszystkich – jakie możliwości mają obecnie osoby, którym natura nie poskąpiła kształtów.

Czy moda będzie dla wszystkich – jakie możliwości mają obecnie osoby, którym natura nie poskąpiła kształtów.

Czy moda będzie dla wszystkich – jakie możliwości mają obecnie osoby, którym natura nie poskąpiła kształtów.

Patrząc na modelki na pokazach mody przeciętna pani może dostać kompleksów. Wysokie, niesamowicie szczupłe dziewczyny pokazują coraz to nowe kreacje, które wiszą na nich jak na wieszaku. A w rzeczywistości rozmiary, które one pokazują założyć może jakaś część nastolatek, i kilka razy mniej dojrzałych kobiet, bo większość się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Jednak kult bardzo szczupłego ciała bez przerwy jest podtrzymywany, choć na szczęście niektórzy projektanci zauważyli, że duża część pań nigdy nie wyglądała, i przecież nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na wybranych pokazach pojawiać się zaczęły modelki ze zwyczajnymi, we właściwych miejscach pozaokrąglanymi figurami. Również w reklamach kosmetyków oraz odzieży od niedawna występują dużo bardziej naturalne dziewczyny, całkowicie inne niż szczupłe modelki o idealnych wymiarach. Dodatkowo, całkiem niedawno zaczęto pokonywać kolejne tabu i na dywanach wybiegów zaczęły się pojawiać modelki w rozmiarze XXL, co było głośnym wydarzeniem w świecie moda.

na sportowo

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z dużą ilością rzeczy, jak będzie zapotrzebowanie to w którymś momencie ktoś się pojawi, kto na to zareaguje. A że osób puszystych jest coraz więcej, i odzież XXL wygodnie zaczyna pojawiać się w coraz większej liczbie miejsc, to trudno się dziwić, że w pewnym momencie ktoś zdecydował się zrobić tego typu pokaz mody. Oczywiście modelkami, tu nie powinno być żadnych wątpliwości, były panie z odpowiednimi kształtami. Osoby, którym natura nie pożałowała kilogramów od dawna miewają kłopoty z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie pasować, lecz dodatkowo choć trochę będą modne.

Tego typu pokazy mody uświadamiają i kreatorom i sprzedawcom, że ludzie bardziej puszyści to dość liczna grupa klientów, też potrzebująca ciekawych ubiorów dla siebie. W ostatnich latach w niejednym sklepie pojawiać się zaczęły działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają także nowe, w jakich odzież dla puszystych wygodnie to podstawowy towar. Dzięki temu osoby z nadwagą mogą zakupić dla siebie coś naprawdę ciekawego i modnego.