ksiegi-gosci.info

Czy należy porównywać opinie użytkowników internetu o lekarzach?

Czy należy porównywać opinie użytkowników internetu o lekarzach?

Czy należy porównywać opinie użytkowników internetu o lekarzach?

Wielu pacjentów, zanim wybierze się do lekarza sprawdza opinie na jego temat w internecie. Trudno się dziwić chorym, że chcą sprawdzić, komu powierzają swoje zdrowie. Dawniej zdanie na temat konkretnego doktora znacznie trudniej było uzyskać. Obecnie nadal częściej radzimy się znajomych, mimo tego w wielu przypadkach zaglądamy na serwisy typu dobrylekarz. Podobne działania wymusza również duża konkurencja na rynku medycznym. Błyskawicznie rośnie liczba tego typu stron www, które zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na samych lekarzach.

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego wynika, że pacjenci nie nie ufają już bezgranicznie medykom. Łatwy dostęp do informacji sprawił, że są oni odbierani podobnie, jak inni usługodawcy, podlegający ocenie klientów. Od lekarzy oczekuje się dziś nie tylko rzetelności, ale także dobrej obsługi.Naturalnie poruszając ten temat powinniśmy zadać sobie pytanie, czy faktycznie internet jest godnym zaufania źródłem, jeśli chodzi o tego typu informacje.

Lekarze wielokrotnie skarżą się, że opinie na ich temat są niesprawiedliwe. Portale tego typu to także oręż w nieuczciwej walce z konkurencją. W internecie przecież łatwo udawać niezadowolonego pacjenta. Tymczasem wielu lekarzy pracuje nie tylko w szpitalach, ale także w swoich prywatnych gabinetach.

Interesujesz się tym tematem? Przeczytaj zatem dalej o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Niestety brak lepszych narzędzi oceny jakościowej służby zdrowia sprzyja powstawaniu kolejnych portali tego typu.

sala szpitalna

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak mieć świadomość, że portale oceniające lekarzy to także niezły biznes. Wystarczy dobrze się przypatrzeć, by pod ocenami zauważyć linki sponsorowane. Oprócz tego właściciele portali zarabiają także na lekarzach. Profile są umieszczane na stronie bezpłatnie, jednak po wykupieniu abonamentu lekarz może kontrolować zamieszczane treści. W ten sposób jeśli wpiszemy w google na przykład frazę: okulista (optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Wroclaw) Kraków, pierwszym wynikiem może być profil na albo . Dobrze wypozycjonowana strona główna i droższy pakiet mogą zapewnić wysoką pozycję w wyszukiwarce. Co więcej na autoryzowanych portalach dominują raczej dobre opinie, co znacznie podważa ich wiarygodność.

Naturalnie każdy z nas korzysta z tego typu serwisów. Warto jednak mieć na uwadze, że niezadowoleni pacjenci znacznie częściej piszą swoją opinię, która jest zawsze tylko subiektywną być może bardziej skomplikowanej sytuacji. Niekiedy zdecydowanie lepiej zasięgnąć porady u przyjaciół, niż obcych ludzi. Nierzadko zdarzają się aroganckie wpisy na temat lekarzy. Trudno więc na tej podstawie wyrobić sobie własne zdanie.