ksiegi-gosci.info

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszechne. Bez wątpienia, zdobycie wyższego wykształcenia może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Jednak czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i zadowoleniem finansowym? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, jednak patrząc realnie – bez ukończonych studiów wyższych można żyć. I to całkiem nieźle. W świecie artystów nie oczekujemy od swoich idoli dyplomów. Zauważamy ich geniusz, czar i magnetyczną osobowość. Sprawdź

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z największych diw polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i dar wyrażania uczuć. A a tych umiejętności nie można posiąść na żadnych uniwersytetach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest poszukiwany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie oraz skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu zdolności. Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy czy stolarz (www.pomagier.eu/) także muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu. Patrz

Ze wsparciem wówczas przychodzą szkolenia i kursy. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem dyplomu nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Przejrzyjmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a istnieje możliwość, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Obserwując otaczającą nas rzeczywistość, możemy się przekonać, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, fortunę zapewnić nam może tylko praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że dobry kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.
Więcej na