ksiegi-gosci.info

Czym jest reklama zewnętrzna i dlaczego jest tak istotna? Przeanalizujmy rodzaje tego typu reklamy

Czym jest reklama zewnętrzna i dlaczego jest tak istotna? Przeanalizujmy rodzaje tego typu reklamy

Czym jest reklama zewnętrzna i dlaczego jest tak istotna? Przeanalizujmy rodzaje tego typu reklamy

Reklama zewnętrzna czy reklama uliczna jest zazwyczaj nazywana po prostu „poza domem”. takiego gatunku reklama z wykorzystaniem digital signage to również typ takiego rodzaju promocji, ale w takim przypadku stosuje się wizualną elektroniczną komunikację.

Reklama

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki jest jej cel ? To przede wszystkim docieranie przekazu reklamy do konkretnych miejsc, w właściwym czasie z zawartością, która jest dostosowana do lokalizacji wyświetlacza. Outdoor to po prostu reklama (polecamy: płyty poliwęglanowe) wystawiona w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej. Jest zamieszczana na specjalnie do tego celu przeznaczonych nośnikach reklamowych, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są również pokazywane na nośnikach, na przykład na wiatach przystankowych czy kioskach. innowacyjne pomysły w tego typu reklamie to reklama (zapraszamy serdecznie) ambientowa,przykładowo opakowywanie budynków czy reklama charakteryzująca się wielkim formatem, przy pomocy form w trójwymiarze. Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to akcje realizowane poprzez dostępne środki masowego przekazu. Przykłady reklamy outdoor’owej można zobaczyć tutaj:

Miasto

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

W opozycji od pozostałych mediów, takich jak gazety czy telewizja, outdoor pokazuje tylko treść reklamową. najpopularniejsze nośniki reklamy zewnętrznej, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to bardzo popularna nazwa wielkich tablic, które są stosowane do prezentowania plakatów reklamowych. tego typu reklamy najczęściej można zobaczyć przy drodze poza miastami. Często widziane są oświetlone, by zapewnić odpowiednią widoczność plakatu nocą. zazwyczaj używane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat umieszczony jest za szybą wykonaną z tworzywa, jest również wyposażony w oświetlenie. stosuje się go w wiatach przystankowych, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumtayczna to reklama dmuchana. Jest niezwykle szybki w składaniu i łatwa w transporcie. Lekki i skuteczny, używany na licznych zabawach w plenerze, ukazywany przez krótki okres. Reklama wielkoformatowa jest prosto na ścianach budynków czy w okresie remontu budynku na rusztowaniu. zrobione z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też tworzone z pełnego winylu. Oto polecana strona, gdzie można obejrzeć miejsca na tego typu reklamy: tutaj.