ksiegi-gosci.info

Dezynsekcja mikrofalowa, czyli w jaki sposób pokonać szkodniki żerujące na drewnie przy pomocy fal elektromagnetycznych

Dezynsekcja mikrofalowa, czyli w jaki sposób pokonać szkodniki żerujące na drewnie przy pomocy fal elektromagnetycznych

Dezynsekcja mikrofalowa, czyli w jaki sposób pokonać szkodniki żerujące na drewnie przy pomocy fal elektromagnetycznych

W sytuacji szkodników drewna konieczne jest szczególnie szybkie działanie, gdyż mogą one w wyjątkowo krótkim czasie wyrządzić wiele szkód, które mogą nas później wiele kosztować. Do pokonania szkodników drewna wykorzystuje się przeróżne sposoby – termiczne, biologiczne czy chemiczne – jednak są one dość niebezpieczne i inwazyjne, a także mogą zaszkodzić drewnu lub wytworzonym z niego produktom, np. meblom. Jest jednak dla nich alternatywa – dezynsekcja mikrofalowa.

W ostatnich czasach zwalczanie szkodników drewna przy pomocy elektromagnetycznych fal cieszy się coraz większym powodzeniem – zobacz: metody zwalczania szkodników drewna. Jest to przede wszystkim wyjątkowo komfortowa w użyciu opcja i może być użytkowana przez cały rok, niezależnie od temperatury powietrza i czynników atmosferycznych. Istotne jest również to, że metoda ta nie używa żadnych chemicznych czy biologicznych środków, które mogłoby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka czy środowisko naturalne.

szkodniki drewna

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Praca przeznaczonego do mikrofalowej dezynsekcji urządzenia polega na produkowaniu elektromagnetycznych fal bezpośrednio w traktowanym nimi drewnie. W ten sposób umieszczone w nim cząsteczki wody są pobudzane do drgania, a ze względu na tarcie powstaje energia elektryczna i ciepło, które prowadzą do zabicia szkodników na skutek wysokiej temperatury. Ważne jest jednak to, że podczas stosowania kuracji nagrzewa się tylko drewniany materiał, a nie otaczające go powietrze. Dzięki temu zwalczanie szkodników drewna przebiega skutecznie i daje nam długofalowe efekty, a równocześnie nie ma wpływu na przyrodę i jest ekologiczne. Poza tym funkcjonalna forma urządzenia umożliwia używanie go w wypadku różnego rodzaju elementów drewnianych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono w wielu przeróżnych zastosowaniach.

Dezynsekcja mikrofalowa stanowi metodę, która niewątpliwie zyska większą popularność w najbliższym czasie, gdyż posiada mnóstwo zalet. W głównej mierze nie wpływa ona na środowisko, jak również na organizm człowieka, zapewniając przy tym wyjątkowo wysoką skuteczność. Kluczowe jest także to, że mikrofale są delikatne dla traktowanej nimi powierzchni i nie zepsują jej, dzięki czemu mogą być one używane też w sytuacji cennych kosztownych przedmiotów drewnianych czy muzealnych eksponatów. Źródło: http://ratmar.com/.