ksiegi-gosci.info

Dlaczego przekazanie formularza 37 przez Internet jest komfortowe

Dlaczego przekazanie formularza 37 przez Internet jest komfortowe

Dlaczego przekazanie formularza 37 przez Internet jest komfortowe

Programy są tak sporządzone, że same obliczają podatek do zapłacenia, kwotę do oddania, lub podatek do uiszczenia. Jedyna rzecz którą powinien zrobić podatnik to w prawidłowy sposób wypełnić pojedyncze fragmenty

Co ważne, z pomocą programów w szybki i łatwy sposób zdołają się rozliczyć również jednostki które prowadzą swoją działalność gospodarczą.
Po wysłaniu PIT 37 (sprawdź więcej info) online drukujemy UPO, bowiem jest to dokument na to, że pomyślnie oddaliśmy deklarację. Dokument (zobacz archiwizacja dokumentów gdańsk) ten wraz z deklaracją należy przechowywać przez 5 lat. Wiele osób rozliczających się za pomocą tego formularza korzysta też z pośrednictwa chlebodawcy, bądź ZUS-u.
roll-up na szkoleniu

Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz to wyższa ilość Polaków rozlicza się z fiskusem drogą elektroniczną (Pity). PIT-y czynią nam coraz to mniej komplikacji dzięki szczególnym aplikacjom, jakie doskonale spełniają swoją funkcję. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę, wstępnie zapełnione zeznania podatkowe. Ma to uprościć obliczanie PIT. Wtedy usługa ta obejmowała tylko PIT-37, zaś w później również pozostałe. Około jedna piąta z nich skorzystała z tej możliwości.

W roku 2017 czeka podatników dużo przemian. Wzrośnie kwota przychodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.
Nowością w skali podatkowej PIT 2017 ma być o wiele większa niż dzisiaj kwota pomniejszająca podatek, jest to 1440 zł

. Przekłada się to na także o wiele większą niż w tej chwili kwotę przychodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te sumy maksymalnego przychodu wolnego od podatku zostały ustalone w wyniku uwzględnienia obowiązujących reguł zaokrąglania podatku.