ksiegi-gosci.info

finanse

Na co przeznaczamy dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak wygląda taka procedura?

Na co przeznaczamy dodatkowe zyski w przedsiębiorstwie? Jak wygląda taka procedura?

Zakończenie roku bilansowego oraz podatkowego w spółkach prawa handlowego jest momentem rozliczeń jak i ustalenia otrzymanego wyniku finansowego. Właściciele w takim momencie powinni zadecydować, jak jak również na jakie sfery przeznaczyć wypracowany zysk. Muszą tak więc ustalić, co będzie bardziej korzystne z punktu widzenia ich przedsiębiorstwa.
Wyjeżdżamy na wakacje. Co musimy zabrać?

Wyjeżdżamy na wakacje. Co musimy zabrać?

Zbliżają się wakacje, planujemy jakiś ciekawy wypad. Całość jest już dopięte na ostatni guzik, wyjazd zapłacony, lecz ciągle puste walizki podróżne dają znać, że przed nami żmudny, ważny obciążenie – pakowanie. Co ze sobą zabrać, aby wyjazd był korzystny? Ogólnie odpowiedź na to zapytanie dla każdego może oznaczać coś innego, lecz są bezdyskusyjne przedmioty, które spakować po prostu trzeba. Jasne ubrania.
Usługi diagnostyczne eksperta

Usługi diagnostyczne eksperta

Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny obliczania ryzyka oraz wartości aktualnej projektów finansowych, szczególnie długoterminowych lub posiadających ryzykiem. Zazwyczaj profesja aktuariusza wiąże się z branżą ubezpieczeń, reasekuracji jak i planów emerytalnych. W naszej ojczyźnie, aby zostać wpisanym do rejestru aktuariuszy, trzeba mieć (oprócz pozytywnego wyniku egzaminów aktuarialnych przy KNF): wykształcenie wyższe, opinię o niekaralności w zakresie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) oraz poświadczony roczny staż pod kierunkiem aktuariusza.
Jak przezwyciężyć problemy powiązane z płynnością finansową?

Jak przezwyciężyć problemy powiązane z płynnością finansową?

Nie umiemy zaprzeczyć faktowi, że środki pieniężne stanowią niezmiernie istotny element naszego życia. Mimo że ogólnie mawia się, iż nie jest on najistotniejszy, to niemniej jednak jego brak jest przez nas wyjątkowo mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan spraw wykonujemy rozległe wysiłki, aby posiadać go w możliwie jak najogromniejszych ilościach.