ksiegi-gosci.info

Fundusze unijne na rozwój własnej działalności

Fundusze unijne na rozwój własnej działalności

Fundusze unijne na rozwój własnej działalności

Trudno ci zatrudnienie na rynku pracy? Często odzywa się w Tobie pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?

Odważ się na własny interes! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu – urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz szklenia przygotowujące ewentualnych pracodawców.

Fundusze unijne na rozwój firmy to oferta dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia własną firmę lub zadbać o rozwój już będącego na rynku, jednak nie posiadają odpowiednich środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Od pewnego czasu np. daje się zauważyć popyt na zawody mające związek z troską o ciało i usługami leczniczymi. Każdy z nas lubi dobrze wyglądać, szczególnie w czasach gdy wygląd jest swego rodzaju wizytówką, mającą tak istotne znaczenie szczególnie na polu zawodowym. To propozycja dla kobiet, natomiast mężczyźni przeważnie wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, zazwyczaj w dziedzinie motoryzacji czy w transporcie. Wychodząc z założenia, że choć część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników.

Zainteresował Cię ten wątek? Więc wejdź w link do serwisu wizytówka tłumacz i ciesz się następnymi tekstami. W razie pewnych wahań – odezwij się do nas.

Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – udzielenia zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego powodzeniu, więc…odwagi!