ksiegi-gosci.info

Gdzie najkorzystniej pojechać na wakacje w naszym kraju

Gdzie najkorzystniej pojechać na wakacje w naszym kraju

Gdzie najkorzystniej pojechać na wakacje w naszym kraju

Zbliża się lato i warto zastanowić się nad tym, dokąd się udamy na wymarzony coroczny odpoczynek. Polska jest krajem, gdzie pogoda nawet w środku lata potrafi płatać nam figle. Potrafi być latem bardzo gorąco, bez dnia deszczu, potrafi też być chłodno i padać przez dwa tygodnie. Decydując się na wakacje w Polsce warto wybrać takie miejsce, które umożliwi nam wypoczynek w sytuacji zarówno upałów, jak i w sytuacji burz i deszczów.

Niechorze

Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza ojczyzna to kraj interesujący pod względem turystyki, z jednej strony możemy spędzać wolny czas na górskich wycieczkach, aktywnie, wędrując po górskich szlakach, z drugiej natomiast możemy opalać się na plażach, lub pływać na łódkach na mazurskich jeziorach.

Za dobry przykład miasteczka, jakie bez wątpienia warto rozważyć kiedy planujemy nasze wakacyjne wyjazdy jest Ustka. Jest to malowniczo położona nadmorska miejscowość położona niedaleko Słupska. Mamy tutaj możliwość wypoczywać głównie na plaży, opalać się i kąpać w morzu. Jest lornetki (zobacz zajrzyj koniecznie) także sporo zieleni, możemy wypożyczyć rowery i w ładną pogodę wyruszyć na wycieczkę z rodziną.

Poza tym w dni deszczowe znajdziemy tutaj dużą ofertę zabiegów na ciało i masaży. Miejsca takie jak Ustka są dość mocno uczęszczane w okresie lata i bez wątpienia należą do takich miejsc, do których podróżować powinny w głównej mierze takie osoby, którym nie przeszkadza tłok. Na plaży jest bardzo tłoczno, podobnie na ulicach i deptakach.

morze

Autor: eutrophication&hypoxia
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej jednak strony dzięki temu mamy tutaj dużą konkurencję wśród najemców apartamentów i hoteli. Dzięki temu możemy znaleźć idealne miejsca dla nas, które umożliwi nam wypoczynek. W miejscowością tego typu ponadto znajdziemy dużo restauracji ze świeżymi rybami prosto z połowu. Przykładem tego jest deptak w Ustce, gdzie wybór świeżych ryb jest bardzo duży w ofercie wielu restauracji.

Jeśli chcemy pojechać do mniej uczęszczanego miejsca, dobry rozwiązaniem będzie dla nas Niechorze. Jest to o wiele mniejsza, jednak wciąż niezwykle popularna miejscowość nad morzem. Tutaj w sezonie również nie zabraknie dobrego i świeżego jedzenia oraz wielu atrakcji zarówno dla dzieci jak dorosłych. Bez problemu znajdziemy tutaj sporo przestrzeni na spacery oraz wypoczynek na plaży.