ksiegi-gosci.info

Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą samochody?

Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą samochody?

Jak wybrać odpowiednią firmę kasującą samochody?

Niestety nic nie jest wieczne, choć byśmy byli najładniejsi, a nasze autko najwspanialsze. Nieuchronnie w przyszłości my się zestarzejemy, a nasz samochód będzie musiał być zezłomowany.

Mamy fart, gdyby udało nam się sprzedać auto, złomowaniem zająłby się w takim przypadku ostatni posiadacz. Jednak jeśli już nam się zdarzy taka konieczność, należy być cierpliwi, działać bez pośpiechu. Wskazane jest sprawdzić, czy aby na pewno auto (kliknij i sprawdź) złom Tarnów (czy też w naszym mieście) posiada odpowiednie zezwolenia zabrzańskiego starosty uprawniające do legalnego złomowania. Niestety, gdy nie dopilnujemy tego, może być, iż poniesiemy karę pieniężną za nie dopilnowania obowiązku złomowania auta. Podobnie może się stać, jeśli uznamy, iż warto pójść na łatwiznę i sprzedamy nasze auto komuś, kto deklaruje że zajmie się tą sprawą za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Lepiej jednak jest poświęcić ździebko swojego czasu, i wyszukać pasujący nam auto – sprawdź informacje – złom gdańsk (czy też w naszym mieście). Takie przedsiębiorstwa złomują auta po różnych przejściach. Nie każdorazowo powodem kasacji czterokołowca jest jego wiek. Czasem jest ona skutkiem karambolu. Niezależnie od tego jakiż był powód złomowania, powinniśmy posiadać odpowiednie poświadczenia. Oto one: dokument tożsamości ostatniego właściciela pojazdu, w razie współwłasności także dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Prócz tego przygotujmy: dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana.

Jeżeli przyjdzie nam zezłomować samochód firmowy, powinno się do wymienionych dokumentów dołączyć KRS albo wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie pojazdów łódź (czy w innym mieście), jest sprawdzenie autentyczności danych zapisanych w dokumentach z danymi pojazdu, a więc sprawdzenie numerów podwozia itd.. Firma złomująca ma obowiązek wydać nam stosowne poświadczenia: o unieważnieniu karty pojazdu i poświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. W następnej kolejności w przeciągu tygodnia od daty zezłomowania auto złom ma obowiązek przesłać do właściwego urzędu gminy oświadczenie o kasacji. Od tego czasu posiadacz samochodu ma miesiąc czasu żeby wyrejestrować pojazd. Pożądane byłoby przed wyrejestrowaniem samochodu zapłacić zaległe opłaty ubezpieczeniowe, (o ile mamy zaległości oczywiście) .