ksiegi-gosci.info

Jak się rozwija turystyka w państwach południowej Azji, czym turystów kusi mniej znana Kambodża.

Jak się rozwija turystyka w państwach południowej Azji, czym turystów kusi mniej znana Kambodża.

Jak się rozwija turystyka w państwach południowej Azji, czym turystów kusi mniej znana Kambodża.

Południowa Azja od wielu lat kusi turystów swoją niesamowitą przyrodą a miejsca takie jak Tajlandia czy Wietnam co roku odwiedzane są przez setki tysięcy wczasowiczów. Powoli dołącza do tego grona Kambodża, która zaczyna się otrząsać z ogromnych zniszczeń wojennych.

wycieczka - Kambodża
Tragedie, które w minionym okresie czasu miały miejsce w tym miejscu bardzo zniszczyły cały kraj, ale jednak ludzie wolno powracający do normalności są ogromnie życzliwi i przyjaźni. Także władze dostrzegają ogromny potencjał turystyki, wiedzą jak dużo może to dać ich gospodarce, i widać że ten kraj coraz bardziej zaczyna się otwierać na turystykę. Oczywiście Kambodża nie ma tak rozwiniętej turystycznej bazy jak sąsiadujące kraje. W dalszym ciągu jest krajem nie zmienionym przez zagranicznych turystów i ich pieniądze, nadal można w niej zobaczyć prawdziwe oblicze Azji. Turyści liczyć się także muszą z tym, że standard hoteli może znacznie odbiegać od ogólnie przyjętych standardów, często też mogą być zaczepiani przez sprzedawców, żebraków i różnej maści naciągaczy.

W powodu tego wszystkiego wycieczka – przejdź do oferty – do Kambodży nie jest najlepszym pomysłem dla osób, które szukają luksusu i rozrywki. Będzie to raczej wyjazd dla osoby, która lubi odkrywać inne kraje, ich mieszkańców i zwyczaje. W Kambodży jest bardzo dużo ciekawych miejsc które można zwiedzać, lecz nie dojedzie się tam wygodną taksówką – niekiedy trzeba korzystać z lokalnych środków transportu czy nawet pieszo maszerować całą trasę.

Jednym z najbardziej interesujących miejsc tego regionu jest bez wątpienia Angkor, dawna stolica Imperium Khmerów. Jest to największy świątynny kompleks na świecie, i każdego lata coraz większa liczba turystów przylatuje żeby go zobaczyć. Popularne stają się również niewielkie kurorty nad morzem, powoli zaczynają nabierać typowego turystycznego klimatu. Coraz większa ilość turystów chętnie zaczyna odkrywać uroki tego niezwykłego kraju – wakacje Kambodża są oferowane przez większość biur podróży, a dwa tygodnie które się tam spędzi na pewno na długo zapadną w pamięci (zobacz sam:najlepsze wakacje w Kambodży).