ksiegi-gosci.info

Jak znaleźć klucz do skonstruowania skutecznej reklamy?

Jak znaleźć klucz do skonstruowania skutecznej reklamy?

Jak znaleźć klucz do skonstruowania skutecznej reklamy?

Trudno jednoznacznie orzec, kiedy zrodziła się w otaczającej nas rzeczywistości reklama po raz pierwszy ale na pewno jest ona „dźwignią handlu”. Reklama przeobraża się równolegle z rozwojem uprzemysłowienia. W chwili obecnej, ludzie od marketingu reklamy wykorzystują dostępne środki, jakimi są radio, telewizja, internet a także różnego rodzaju promocję zewnętrzną.

Reklama na ulicach

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciętny obywatel napotykając billboardy na pewno nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy choćby 0,04 sekundy, aby reklama zadziałała na jego ukrytą świadomość. Mózg reaguje na takie chwilowe impulsy ale ich nie przetwarza a jedynie koduje.

Okazuje się także, że człowiek przyjmuje wielokroć więcej znaków graficznych i sygnałów dźwiękowych niż mu się faktycznie wydaje zaś większość z nich zapada właśnie w podświadomość. Tę teorię pożytkuje się w bilbordzie, którego istotą jest świadomość, że musi on zarejestrować swój przekaz w pośpiechu ponieważ rejestrującymi odbiór są z reguły obywatele przemieszczający się głównie w środkach komunikacyjnych. Zarejestrowane w pamięci obrazy, wydobywane zostają gdy sprzyjają ku temu odpowiednie okoliczności.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link wakacje z niemiec i ciesz się zawartymi tam nowymi postami. Zapewne rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Klienci nie są świadomi tego, że w czasie kupowania selekcja produktów ma związek z reklamą. Wrażliwość klientów nieustannie podlega przemianom. Dlatego reklama zewnętrzna nie może opierać się na tych samych wypróbowanych pomysłach, gdyż stanie się nieefektywna.

Dlatego ludzie od reklamy powinni stosować coraz to nowsze bodźce oddziaływania. W tym konkretnym przypadku, aby billboard na trenie Rzeszowa promujący był efektywniejszy winien wpływać głównie na sferę emocjonalną, poprzez komunikaty oddziałujące na podświadomość takie jak obrazy, barwy, znaki graficzne. Komunikaty nakierowane na podświadomość to specyficzny język celujący wprost do podświadomości odbiorców.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na ten link, ponieważ znajdziesz tam inny tego typu świeży tekst (https://www.naferie.pl/poradniki/bialka-tatrzanska) – on również jest godny uwagi.

Nieocenioną zaletą reklamy zewnętrznej jest fakt, że przekazywane z wykorzystaniem zmysłu wzroku przekazy trafiają do podświadomości. Odbiorca wręcz nie musi szczególnie skupiać swojej uwagi na obrazie a mimo to jest on utrwalany przez centralny układ nerwowy.