ksiegi-gosci.info

Jaka depilacja jest naprawdę skuteczna? Która przynosi najbardziej wymierne rezultaty? Sprawdź nasze propozycje

Jaka depilacja jest naprawdę skuteczna? Która przynosi najbardziej wymierne rezultaty? Sprawdź nasze propozycje

Jaka depilacja jest naprawdę skuteczna? Która przynosi najbardziej wymierne rezultaty? Sprawdź nasze propozycje

Eliminowanie nadmiernego owłosienia stało się koniecznością i mnóstwo kobiet zacznie spędzać bardzo dużo czasu na tej czynności.Należy zapoznać się z najbardziej znanymi metodami, które pozwolą na uzyskanie zadowalających efektów.

Pierwszym z popularnych rozwiązań jest depilacja woskiem. Jej niezwykle

kosmetyczka

Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com

wielką zaletą są z całą pewnością spektakularnie ogromne rezultaty, które będą utrzymać się przez mnóstwo dni i gwarantują gładką skórę. Niestety trzeba jest zdawać sobie sprawę z tego, że depilacja za pomocą plastrów z woskiem może nieść ze sobą również negatywne konsekwencje. Wynika to z faktu, że niezwykle często skutkiem kolejnym takiego zabiegu są wrastające włoski. Jest to prawdziwa zmora większości kobiet. Na szczęście mogą istnieć skuteczne sposoby walki z tym problemem. Alternatywą dla depilacji woskiem jest zwyczajna maszynka.

Jest to zazwyczaj niedrogie rozwiązanie, może jednak prowadzić do powstawania przykrych i mało estetycznych podrażnień, dlatego musimy nie zapominać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków o łagodzącym działaniu. Z taką pomocą golenie za pomocą maszynki będzie jeszcze bardziej bezpieczniejsze. Lepsza będzie więc depilacja laserowa.

Jest to epilacja zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Wnika on głęboko

kosmetyczka

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK

w skórę, a tam będzie niszczył cebulkę włosa razem z korzeniami. To laserowe odmładzanie uważane jest za całkowicie bezpieczne, skuteczne i bezinwazyjne. Energia wytwarzana przez laser, może być pochłaniana przez melaninę. Ta z kolei zmienia się w energię termiczną, więc niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Zabiegi z depilacji laserowej są coraz popularniejsze, warto jednak na spokojnie poszukać odpowiedniej kliniki, na przykład depilacja laserowa Warszawa.

Niezwykle skuteczna jest też mirkodembrazja. Jest to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, który polega na ścieraniu różnych warstw naskórka dzięki precyzyjnemu kontrolowanemu strumieniowi mikrokryształków. Kontrolowana mikrodermbrazja (źródło artykułu) to nowoczesna technika, która za pomocą nienachalnego, mechanicznego peelingu znacznie poprawia funkcjonowanie skóry.