ksiegi-gosci.info

Jakie mamy rodzaje folii do zastosowań reklamowych oraz jakie najlepiej używać w swojej pracy?

Jakie mamy rodzaje folii do zastosowań reklamowych oraz jakie najlepiej używać w swojej pracy?

Jakie mamy rodzaje folii do zastosowań reklamowych oraz jakie najlepiej używać w swojej pracy?

Istnieje naprawdę wiele folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych możemy rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne i wylewne. Różnią się między sobą cechami strukturalnymi, a więc przeznaczeniem. Każdy tego typu rodzaj jest wykorzystywany w zakresie innego rodzaju form reklamy outdoorowej.

Folie mogą być stosowane przy produkcji każdego w zasadzie rodzaju reklamy out of home. Są bardzo dobre jako media do zrobienia billboardów, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych czy grafik reklamowych. Mimo ogromnej ilości zastosowań większość dostępnych folii jest uniwersalna, co oznacza, że możemy je użyć zarówno w aplikacjach wewnętrznych, ale i zewnętrznych. Folie do wielkoformatowego druku cyfrowego są najczęściej samoprzylepne oraz bezklejowe (Firma Lambda), jakie są przystosowane do pracy z wieloma typami atramentów. Folie jednak często różnią się sposobem produkcji, zastosowaniem i przeznaczeniem do konkretnej technologii wydruku. Na rynku dość często spotykana jest folia samoprzylepna, najczęściej pod postacią folii monomerycznych, polimerycznych jak również wylewanych.

folia

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Folie monomerowe posiadają zastosowanie w krótszych oraz średniookresowych aplikacjach do wewnętrznych, jak i na zewnątrz, jakie nakleja się na płaskich nawierzchniach. Zaś folie polimerowe używane są do średnio oraz długookresowych aplikacji, także wewnętrznych i zewnętrznych. Co ważne, za sprawą dużej ilości plastyfikatorów jesteśmy w stanie je z powodzeniem stosować jako nośnik grafiki do aplikacji samochodowych. Folie wylewne to bardzo plastyczne materiały, najczęściej przeznaczone są dla najbardziej wymagających długookresowych aplikacji. Najczęściej wykorzystywane są do grafiki samochodowej z przetłoczeniami.

Charakteryzują się również dużą siłą klejenia. Można ją rozciągnąć, przez co z łatwością umieścimy na powierzchniach trudno dostępnych, czyli w zgięciach i przetłoczeniach. Często spotykana jest folia perforowana, umieszczana jest w oknach pojazdów, sklepów czy różnych lokali gastronomicznych. Możemy w taki sposób na powierzchnię reklamową użyć dodatkowej przestrzeni, ponieważ folia (zobacz vincent.pl/maszyny-pakujace/owijarki-do-palet/) perforowana nie będzie przesłaniała całkiem widoku za oknem. Tak na dobrą sprawę nie ma znaczenia, jaką folię wybieramy, najważniejsze żeby była dobrej firmy, warta polecenia jest folia (zobacz http://vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/tasmy-samoprzylepne-i-spinajace/) Carbon, którą znajdziesz tu: Firma Lambda. Firma ta ma wysokiej jakości i trwałe produkty do różnych zastosowań.