ksiegi-gosci.info

Które warunki należy osiągnąć, żeby skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

Które warunki należy osiągnąć, żeby skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

Które warunki należy osiągnąć, żeby skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

Projekt Mieszkania dla Młodych to niewątpliwie wspaniała pomoc dla młodych ludzi, które planują kupno pierwszego mieszkania. W ramach tego projektu młodzi ludzie zdołają korzystać z pomocy państwa i zdobyć dotację. Wielkość dotacji zależy od wielu różnych czynników, między innymi od wielkości mieszkania, wielkości familii, posiadanych dzieci itd. A kto może korzystać z programu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi spełniać?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z projektu mdm mogą skorzystać zarówno postaci samotne, jak także młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. (Mieszkania Kraków) Jednakże, aby tak było należy realizować pewne wyznaczone warunki. W pierwszej kolejności nie wolno być posiadaczem żadnego innego mieszkania. Jeśli mieliśmy własne mieszkanie w przeszłości, też nie zdołamy skorzystać z planu mdm. Zasada ta nie dotyczy wyłącznie ludzi/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dofinansowanie z planu mdm – nie wolno mieć więcej niż 35 lat – w razie małżeństwa pobiera się pod uwagę lata młodszego małżonka. Warunek ten nie dotyczy osób oraz rodzin z trójką dzieci. Następną zasadą, jaką wypada spełnić, jest zaciągnięcie kredytu przynajmniej na 50 procent wartości mieszkania (zobacz https://www.profbud.info/haven-house), minimum na 15 lat. Istotna jest też cena mieszkania, nie może ona przewyższyć wskaźnika, jaki wyznaczany jest dla konkretnej lokalizacji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Chcąc zdobyć dotację z programu MDM, powinno się dołączyć do wniosku o kredyt wniosek o dofinansowanie. Oczywiście powinniśmy również wybrać bank lub banki, jakie pobierają udział w programie Mieszkania (zobacz domy z elementów gotowych) Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych odnajdziemy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona systematycznie uaktualniana. Przed złożeniem wniosku o dotację, wskazane jest skontaktować się z wybranym bankiem czy też bankami, aby upewnić się co do kierowanej procedury oraz dokumentacji, którą powinniśmy zaprezentować/złożyć.