ksiegi-gosci.info

Jeśli jesteś uczącym się fotografem, to koniecznie powinieneś poznać aktualny wykaz polecanych obiektywów

Jeśli jesteś uczącym się fotografem, to koniecznie powinieneś poznać aktualny wykaz polecanych obiektywów

Jeśli jesteś uczącym się fotografem, to koniecznie powinieneś poznać aktualny wykaz polecanych obiektywów

Fotografowanie, identycznie jak pieczenie czy gra na perkusji, bywa pasją, której z chęcią oddają się tak nastolatkowie, jak i osoby po trzydziestce. O ile uczniowie gimnazjum są w stanie rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykładowców z miejscowych emdeków, to dorośli ludzie nade wszystko zdobywają wiedzę oddając się lekturze omówień zamieszczonych w internecie i rzecz jasna blogów oraz forów dyskusyjnych. Bądź co bądź każdy debiutujący fotograf powinien poznać nie tylko arkana robienia ładnych ujęć, lecz i wybrać właściwy dla siebie, oraz swoich możliwości, sprzęt, w tym również obiektyw.

aparat marki sigma

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl/

Tak fotografowie amatorzy, jak i znawcy muszą cały czas uaktualniać swoją wiedzę, gdyż na sklepowych półkach co rusz pojawiają się nowości. Przeglądanie specjalistycznej prasy staje się niemal konieczne – w taki sposób można szybko zorientować się, które obiektywy są polecane przez mistrzów. Dodatkowo należy też zweryfikować, jakim sprzętem się dysponuje, gdyż jedynie wtedy będzie można stwierdzić, czy dobrej jakości obiektyw sigma 17-50mm będzie pasował do posiadanego modelu urządzenia – obiektyw do lustrzanki 17-50mm. Każdy fotograf dobrze wie, że jakość ujęcia jest uzależniona od wielu czynników i przynajmniej paru z nich praktycznie nie da się w ogóle kontrolować. Tymczasem największy wpływ mamy oczywiście na posiadany sprzęt, a zwłaszcza na obiektywy. Ponieważ ich ceny są wygórowane, zakup trzeba dobrze przemyśleć, aby potem nie żałować powziętych decyzji.

obiektyw

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdopodobnie nie jest przypadkiem to, że najczęściej rekomendowane obiektywy są produkowane przez japońskie marki: tak obiektywy sigma 70-300 – kliknij aby dowiedzieć się więcej, jak i canon EF 50 na pewno nawet nowicjusze skojarzą z aparatami fotograficznymi, a logo Zeiss bywa znane tak naprawdę jedynie tym, którzy na co dzień interesują się fotografią. Każdy debiutujący fotograf musi obligatoryjnie przejrzeć rankingi osprzętu fotograficznego, aby potem wiedzieć, na jaki model wydać wypłatę. W następnej kolejności musi kupić dla siebie najlepszy obiektyw i to w żadnym wypadku nie musi być model, który zdobył najwięcej pochwał. Jeśli dana pani uzna, że obiektyw sigma 17-50mm całkowicie spełnia jej wymagania, to oczywiście go zamówi i co więcej być może zarekomenduje go innym, a nawet ułoży własny ranking najlepszych obiektywów.