ksiegi-gosci.info

Kadry i środki czystości – czyli filary firm sprzątających

Kadry i środki czystości – czyli filary firm sprzątających

Kadry i środki czystości – czyli filary firm sprzątających

Sprzątanie niejedno ma imię. Skoro już dbanie o porządek jest w cenie, wiele firm wynajmuje serwisy sprzątające (pracowników zewnętrznych). Supermarkety, zakłady produkcyjne, giganty przemysłowe – wszędzie tam rozróżnilibyśmy ludzi, którzy służą sprzętem sprzątającym po firmowych pracownikach. Tym razem odpuścimy sobie jednak zewnętrzne firmy sprzątające – zamiast wyciskacza, miotły i popularnego mopa skoncentrujmy się na czyszczeniu szyb, wykładzin i tapicerek samochodów.

Firmy sprzątające mają jasno sprecyzowany cennik własnych usług. Na stronach serwisów, które robią przysłowiowy „porządek” znajdziemy wycenę za pranie wykładzin w

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

małych, biurowych wnętrzach, jak i konferencyjnych aulach. Przy dużych powierzchniach, przekraczających 100 m2 wycena za następny m2 do wyczyszczenia – identycznie jak w każdej usłudze – idzie w dół. Czytelne portfolio i kompletny wykaz usług powinna mieć każda solidna firma sprzątająca (oferta to przykład miasta, w którym usługi sprzątające są reklamowane w internecie w sposób rozsądny i konkretny. Przy wycenie usług istotne znaczenie ma też sprzęt piorąco-czyszczący. Większość firm sprzątających stosuje odkurzacze do pracy na sucho. Dużym zaufaniem cieszą się sprzęty ssąco-czyszczące z logo Karchera z wyjmowanymi akcesoriami. Firmy wolą posiadać więcej wymiennych końcówek do odkurzaczy i szczotek, które pasują do różnej wielkości powierzchni – od okładziny auta po duże aule konferencyjne.

Jeśli chodzi o samo czyszczenie wykładzin, Wrocław dysponuje dużą bazą serwisów, które wykorzystują w swych usługach najnowsze i skuteczne środki. Nowoczesne serwisy sprzątające wykorzystują wyspecjalizowaną chemię czyszczącą. W obrębie takich środków występują takie

sprzątanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

firmy jak Tersus, czy przytaczany już Karcher (czyszczenie wykładzin – sprawdź ceny).

Nowoczesna firma sprzątająca reklamuje się głównie w sieci, w trzech głównych aspektach. Na pierwszym miejscu są kadry, czyli referencje fachowych wykonawców. Od ich niezawodności zależy powodzenie na rynku ofert. Kolejna sprawa to urządzenia czyszczące. Tu także nie ma miejsca na kilkunastoletnie odkurzacze czy stare akcesoria. Liczy się tylko nowoczesność i niezawodność. Ostatnim składnikiem sukcesu są środki chemiczne – powtarzać nie trzeba, jaką jakością winny się odznaczać.