ksiegi-gosci.info

Kilka słów odnośnie zastosowania gazu ziemnego w różnych dziedzinach

Kilka słów odnośnie zastosowania gazu ziemnego w różnych dziedzinach

Kilka słów odnośnie zastosowania gazu ziemnego w różnych dziedzinach

Gaz ziemny ma dość szerokie zastosowanie i nawet mamy z nim do czynienia także w codziennym życiu. Zasoby gazu ziemnego są spore, aczkolwiek prognozuje się, iż za kilka dziesięcioleci te zasoby będą się wyczerpywać.

W kwestii występowania oraz wydobycia gazu ziemnego pierwsze miejsce zajmuje Rosja, spore złoża znajdują się też pod morzem w Norwegii. W Polsce wydobycie gazu jest ograniczone do niewielkich miejsc. Na terenie naszego kraju zezwolenie na obrót gazem ma tylko jedna firma, inne mają zezwolenie na handel ze spółkami (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-obliczyc-vat) zagranicznymi.
Wykorzystywanie w lokalach mieszkalnych
W domach gaz ziemny stosuje się do kuchenek.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas wpis jest niebanalny? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz również zamieszczony poniżej (http://studiostomatologiczne.pl/medycyna-estetyczna.html) podobny materiał.

W dzisiejszych czasach kuchenki na gaz często kuchenki elektryczne, jednak minie sporo lat zanim tradycyjne kuchenki zostaną zupełnie wyparte. Z uwagi na zagrożenie uduszenia bądź zapłonu, które występuje w sytuacjach niewłaściwego użytkowania bądź awarii, mieszanina przeznaczona do zastosowania w domu uzupełniania jest o środek wyczuwalnej woni, by mieszkańcy mogli wyczuć utlenianie się gazu i odpowiednio wcześnie zareagować. Ponadto, gaz ziemny wykorzystywany jest także na szeroką skalę do ogrzewania mieszkań, jednakże z uwagi na ceny gazu nie jest to najbardziej pożądany sposób ogrzewania.

Zastosowanie w przemyśle
nauka do matury

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gaz ziemny wykorzystywany jest też w rozmaitych gałęziach produkcji przemysłowej.

Gaz w dużym stopniu usprawnia wytwarzanie produktów hutniczych. Dodatkowo instalacja gazowa może służyć do ogrzania hali przemysłowej, magazynu bądź dużego zakładu. Gaz wykorzystuje się także niekiedy do klimatyzacji.