ksiegi-gosci.info

Kurtki z naturalnej skóry są w każdym sezonie na czasie

Kurtki z naturalnej skóry są w każdym sezonie na czasie

Kurtki z naturalnej skóry są w każdym sezonie na czasie

Skórzana kurtka to podstawa w szafie osób interesujących się modą. Nie ma co zastanawiać się czy warto posiadać ją w swej garderobie, gdyż nie zawiedzie nas nigdy. Jest tak uniwersalna, że może być nie tylko kurtką ale także marynarką! Ponadczasowa, klasyczna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana sprawdzi się w każdych okolicznościach.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jej korzenie wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już podczas I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Dalsze ich losy wyglądały podobnie…reprezentacyjnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co jak wiadomo przyniosło odwrotny skutek.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane zachwyciły światowe wybiegi. Błyszczały w luksusowych kolekcjach Versace czy Vivienne Westwood. Dziś szyje się je w najbardziej śmiałych formach. W sprzedaży znajdziemy też modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane ze skóry ekologicznej.

Kurtkę ze skóry można łączyć dla kontrastu z letnimi sukienkami, tudzież koronkami. Ciekawy efekt uzyskamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i delikatną bluzką. Jej drapieżny charakter złagodzą apaszki w pastelowych kolorach. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej rockowej stylizacji, możemy połączyć skórę z rurkami, topem z sieciówki i botkami na obcasie, a nawet szpilkami. Uzupełnieniem mogą być różnego rodzaju naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Powinniśmy pamiętać, że modele z wydatnymi klapami dodadzą objętości górnej części sylwetki ciała. Dobrze w nich zaprezentują się drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki zdecydujmy się na model ze stójką. Jeszcze niedawno uważano, że krótsze kurtki są zarezerwowane dla nastolatek, panie dojrzałe były skazane wyłącznie na dłuższe fasony. To już przeszłość, ponieważ dziś styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (czytaj więcej).

Doczekaliśmy się czasów w których skórzana kurtka – https://www.skalnik.pl/odziez-meska-kurtki.html – zyskała miano klasyka i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.

Źródło: shushu.pl