ksiegi-gosci.info

Droga karma dla psa, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Droga karma dla psa, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Droga karma dla psa, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Dostarczenie zdrowego, pełnowartościowego jedzenia dla psów to wyzwanie dla każdego właściciela czworonoga. Tak jak w sklepach z jedzeniem dla ludzi, tak i jedzenie dla psów podzielimy na poziom niewymagający i z wyższej półki. Myśl przy pierwszym to „żeby pies czymś się objadł”, a drugiego „stawiam na karmę, sprawdzam każdy składnik i jego zawartość”.

karma dla psów

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Karmienie jest istotną czynnością życiową każdej istoty. W zależności od bardzo szeroko rozumianej jakości (firma, data produkcji, forma opakowania) i zawartości wewnątrz dostarczamy zwierzętom podobnych, ale zupełnie innych dań. Może i przyjmują tę samą postać karmy, jej wartości składnikowe przedstawiają się zdecydowanie inaczej. Rzecz jasna, za produkty „wyższego sortu”, z zawartością witamin, starannie wyselekcjonowanego mięsa z cielęciny itp. zapłacimy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych na opakowaniu. Słabsze zastępniki najczęściej zawierają komponenty wzmacniające, dodatki, które nie równają się tym starannie selekcjonowanym karmom z wyższej półki. Zobacz: Purina One.

Jeśli należymy do grupy tych właścicieli, którzy kupują tylko i wyłącznie pełnowartościowe karmy i substytuty diety rozważymy najprawdopodobniej zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy kupowana przez nas karma nie jest wysokiej jakości tylko na pudełku przekonujemy się po otworzeniu. W jednej chwili weryfikujemy rzeczywistą ilość mięsa, warzyw, tłuszczu i innych ekstraktów względem rozpisanej z tyłu etykiety. Takie wrażenie będzie nam towarzyszyć gdy naszym zakupem dla psa będzie karma dolina Noteci. To kolejna z porządnych karm, której zawartość zdecydowanie nie jest jednolitą masą, w której po otworzeniu wyliczymy wszystkie widoczne gołym okiem składniki odżywcze. To z nich nasze psy uzyskują największe korzyści życiowe. Zalecamy lekturę: click here.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszą przemianę materii itd. Mając rozeznanie w markach i gabarytach karm dla psów wiemy doskonale, o jakie firmy i produkty dopytywać. Jeśli właśnie zaczynamy swoją przygodę z psem (czyli też jego żywieniem) obowiązkowo zaglądajmy do ofert sklepów sieciowych sprzedających jedzenie zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na domowej roboty karmę, także jak często podawać jedzenie zwierzętom. To wszystko składa się na zdrowe funkcjonowanie nie tylko psa.