ksiegi-gosci.info

Masz firmę transportową? Zatroszcz się o raport intrastat

Masz firmę transportową? Zatroszcz się o raport intrastat

Masz firmę transportową? Zatroszcz się o raport intrastat

Od kiedy Polska została przyjęta do grupy państw Unii Europejskiej, całkiem dużo zmian nastało na jej obszarze. Dzięki temu wielu biznesmenów mogło rozpocząć kooperację z zagranicznymi inwestorami, gdyż przewóz dóbr w obrębie Unii jest znacznie łatwiejszy.

sprawozdanie intrastat
Jeżeli chcesz zacząć działalność tego typu, powinieneś pamiętać o formalnościach z tym związanych.

Aby możliwym było monitorowanie liczby oraz wartości towarów transportowanych z kraju do kraju, wprowadzono sprawozdanie intrastat. Zawsze, kiedy przesyłamy zagranice swoje produkty, musimy taki formularz precyzyjnie wypisać. W Polsce jest to szczególnie istotne, gdyż to u nas przyjmowane są towary zza wschodniej, nie zawartej skład UE, granicy.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam komoda w stylu prowansalskim, odnajdziesz tutaj podobne informacje.

Należy dbać o to, aby dokumentacja była pełna, wolna od błędów oraz zakłamań. Gdyż w razie kontroli, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez urząd celny.

Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której angażujemy dziesiątki kierowców, którzy każdego dnia przemierzają kontynent wzdłuż i wpław, sprawozdanie intrastat może stanowić problem.

Jeżeli chciałbyś zgłębić temat, to zapraszamy Cię do artykułu, który ukryliśmy pod zamieszczonym linkiem. Tam każdego dnia znajduje się bieżąca publikacja (http://dorex.com.pl/pasaz-grunwaldzki-plac-grunwaldzki.html).

Osobiście raczej nie mamy czasu na zajmowanie się dokumentacją tego rodzaju, dlatego powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. W Polsce działa sporo firm, którym możemy odpłatnie zlecić to zadanie. Mają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego będą w stanie wypełnić także najbardziej złożone sprawozdanie. Jeśli pragniesz skorzystać z pomocy tego typu, poszukaj sprawdzonej placówki w wyszukiwarce.

Jeżeli chcesz, żeby twoja firma transportowa działała legalnie, w razie transportu produktów zagranicę powinieneś za każdym razem wypisać sprawozdanie intrastat. Bowiem urzędy celne często przeprowadzają wybiórcze kontrolę, raczej nie pragniemy zapłacić kary za źle wypełniona dokumentację.