ksiegi-gosci.info

Obecnie mężczyźni także powinni o siebie zadbać

Obecnie mężczyźni także powinni o siebie zadbać

Obecnie mężczyźni także powinni o siebie zadbać

Właściwie w każdych czasach patrzono na to, czy określona osoba jest zadbana. Dotyczyło to zwłaszcza kobiet, na których prezencję zwracano największą uwagę. Dawniej to kobiety miały być swego rodzaju ozdobą, pomimo mężczyzna w określonych sytuacjach też miał obowiązek zadbać o higienę i o wysoki poziom elegancji.

facet

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie dużo większą uwagę zwraca się na wygląd panów. Zwracają na to uwagę zarówno panie, jak i na przykład ewentualni pracodawcy. Liczy się już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale również poczucie stylu i używanie dodatkowych środków kosmetycznych. Można więc powiedzieć, że zadbany mężczyzna współcześnie potrzebuje większej ilości środków niż dawniej. Oczywiście stałą wartością jest umiejętność właściwego dopasowania wyglądu i stylu do sytuacji. Elegancki mężczyzna będzie zatem wyglądał zupełnie inaczej na rozmowie o pracę niż na przykład na ślubie.

Środki kosmetyczne

Niektóre osoby twierdzą, że używanie przez mężczyzn wód perfumowanych czy pozostałych tego typu środków jest „niemęskie” i powinno być tylko domeną kobiet. Jest to oczywiście nieprawda. Znajduje to odbicie zwłaszcza w odczuciach pań, które ogromną wagę przywiązują do zapachu mężczyzny. Rzecz jasna podstawą jest zatroszczenie się o higienę dla wyeliminowania wszelkich nieprzyjemnych aromatów. Właściwy dobór perfum jest już dalszym stopniem wtajemniczenia. W tej sprawie często zdarza się, że panowie szukają pomocy i rady u swoich partnerek. Współcześnie coraz częściej również bywa tak, że panowie sięgają po typowo damskie kosmetyki, takie jak przykładowo krem do twarzy czy także bezbarwny lakier do paznokci.

Moda

Mężczyzna u kosmetyczki

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Moda dla panów nie jest co prawda dziedziną tak rozbudowaną jak moda dla kobiet, jednak obejmuje niezwykle szeroki wybór stylów i rozwiązań. Nie jest oczywiście obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie aktualnych trendów w modzie i dopasowywanie się do nich za wszelką cenę. Warto jednak raz na jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie była przestarzała. Często bywa tak, że męska szafa jest niezwykle uboga, co niewątpliwie dobrze jest zmienić. Dobrze jest zainwestować na przykład w parę par obuwia na różnorodne okazje. Obuwie musi być wysokiej jakości i możliwie zadbane.