ksiegi-gosci.info

Opakowania plastykowe do żywności – typy a także wpływ na zdrowie

Opakowania plastykowe do żywności – typy a także wpływ na zdrowie

Opakowania plastykowe do żywności – typy a także wpływ na zdrowie

Kefiry, woda, trunki. Wręcz jarzyny. Wszystko kupimy dziś w plastykowych opakowaniach. To wyjście, jakże komfortowe, jest dzisiaj tak popularne, iż mało kto pamięta czasy, w jakich dla przykładu mleko było wyprzedawane w szklanych butelkach.

polski banknot

Autor: Andy Bullock
Źródło: http://www.flickr.com

Opakowania z tworzyw sztucznych są wytrzymałe, natomiast ich zastosowanie praktyczne. Produkt zjedzony, opakowanie ląduje w koszu i problem z głowy. Okazuje się jednakże, iż tak niestety wcale nie jest . Może i plastykowa butelka po wodzie mineralnej istotnie wyląduje następnego dnia na wysypisku, ale to, co przebiło z niej do picia, znajduje się już w naszym organizmie, podobnie plastykowe torebki – wyprodukowane w przeciągu chwili, użyteczne w najlepszym razie parę dni, w naturalnych warunkach rozkładają się 100-500 lat.
Ich niekorzystny wpływ na środowisko to gigantyczny temat cały czas przywoływany poprzez ekologów, jednakże niewielu z nas wie, że opakowania z folii nie za bardzo nadają się do magazynowania pokarmów (opakowania foliowe).

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to kliknij na odsyłacz do serwisu, jaki zaprowadzi Cię do wartościowej strony – ona szczegółowo omawia ten temat.

Kardynalne zasady korzystania z plastikowych opakowań: ponownie wykorzystujemy jedynie opakowania wykonane z materiałów oznakowanych symbolem 2 jak też 5. Nie odgrzewamy w mikrofali jedzenia w tackach, w jakich są opakowane, nie wlewamy gorących cieczy do opakowań zrealizowanych z materiałów wydzielających toksyczne substancje. Jeśli zakupy ładujemy w worki foliowe, musimy pamiętać, by w domu zaraz je rozpakować

– pożywienie z puszek przekładamy, przed wetknięciem go chłodziarki, kiedy nie zjedliśmy całości, do miseczek bądź słoiczków i pod żadnym pozorem nie zostawiamy go w pusze.