ksiegi-gosci.info

Parę ciekawych informacji o zawsze modnych szpilkach, czyli z jakich powodów każda elegantka powinna mieć takie obuwie

Parę ciekawych informacji o zawsze modnych szpilkach, czyli z jakich powodów każda elegantka powinna mieć takie obuwie

Parę ciekawych informacji o zawsze modnych szpilkach, czyli z jakich powodów każda elegantka powinna mieć takie obuwie

Która z nastolatek nie marzy o tym, by wreszcie kupić sobie klasyczną kieckę oraz buty na wysokim obcasie? Sukienki niekoniecznie z górnej półki, a także klasyczne bądź skórzane szpilki są w końcu znakiem kobiecości. A panie po pięćdziesiątce swoje sukienki i ubrania trzymają nawet w kilku szafach, a botki i letnie sandały zajmują niemalże całą przestrzeń szafki na obuwie.

klasyczne czarne szpilki

Źródło: foter.com

Tak czy inaczej, garderoba eleganckiej damy będzie kompletna tylko wtedy, kiedy znajdzie się w niej przynajmniej jedna para cielistych lub czarnych szpilek i dobra gatunkowo klasyczna i prosta sukienka. Czarne szpilki () są bodajże najbardziej klasyczne, gdyż można je bez obaw zakładać do niemalże wszystkich kreacji. Świetnie wyglądają w połączeniu z zawsze modnymi spodniami, minispódniczką oraz elegancką i naprawdę drogą czarną sukienką. Tego typu obuwie wkładają zarówno panie, które idą do biura, jak i te, które wychodzą na pierwszą randkę albo bal sylwestrowy. Tylko w biznesie duży obcas jest zabroniony, zatem szefowie większych firm są zmuszone zadowolić się mniej wyrafinowanym obuwiem. O ile czarne szpilki pozostają znane przedstawicielkom płci pięknej niemalże od początku ubiegłego stulecia, to te w kolorze beżowym stały się hitem ostatnich sezonów. Każda kobieta chce ubierać się modnie, zatem te piękne buty o barwie kawy z mlekiem są koniecznym elementem garderoby. Tak samo jak hebanowe, taki i beżowe szpilki (przeczytaj więcej) można śmiało łączyć ze wszystkimi kreacjami. Żeby buty służyły przynajmniej przez kilka sezonów, należy właściwie o nie dbać, czyli systematycznie czyścić oraz pastować. Co pewien czas warto też odwiedzić szewca, żeby wymienił starte fleki, a niekiedy i podeszwy.

beżowe szpilki

Źródło: foter.com

Chociaż szpilki rewelacyjnie wyszczuplają nogi i dodają kobiecie szyku oraz pewności siebie, to ich noszenie może jednakże stać się przyczyną takich schodzeń, jak żylaki czy halluksy, a ortopedzi przypominają, aby nie rezygnować z adidasów czy choćby czółenek na niższym obcasie. Z kolei mężczyźni raczej nie mają takich kłopotów, gdyż najczęściej kupują komfortowe buty sportowe. A szpilki pozostają dla nich obuwiem raczej ekstrawaganckim, chociaż modnie ubrana kobieta w czerwonych lub beżowych czółenkach na sporym obcasie zawsze przyciąga zarówno męskie, jak i nieco zazdrosne kobiece spojrzenia.