ksiegi-gosci.info

Pieczątka firmowa – z jakiego powodu jest niezbędna i co powinna zawierać?

Pieczątka firmowa – z jakiego powodu jest niezbędna i co powinna zawierać?

Pieczątka firmowa – z jakiego powodu jest niezbędna i co powinna zawierać?

Zakładając firmę bądź nawet jednoosobową aktywność gospodarczą z pewnością powinno się zaopatrzyć się w pieczątkę. Pieczątka firmowa jest nadzwyczaj użyteczna, zaś koszt jej wykonania jest naprawdę mały, w związku z tym należałoby zamówić pieczątki online, które proponowane są przez rozliczne firmy czy drukarnie, zajmujące się ich wyrabianiem.

Pieczątki online – wykonanie i dostawa
W ofercie tego typu firm wolno odszukać jeszcze inne produkty, które mogą okazać się pożyteczne w firmie bądź przedsiębiorstwie, takie jak wizytówki, długopisy z firmowych nadrukiem czy też dyplomy. Skupmy się jednakże na pieczątkach oraz zastanówmy się nad tym czemu są one konieczne i co takie pieczątki online powinny zawierać.

biznesmen

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Pieczątki naturalnie okażą się niezbędne przy robieniu różnych umów, dokumentów do ZUS bądź w trakcie otwierania firmowego konta bankowego. Są one też niezbędne na deklaracjach podatkowych, fakturach i rachunkach czy też w książeczkach ubezpieczeniowych pracowników. Można więc powiedzieć, iż są one użyteczne praktycznie we wszystkich dokumentach lub pismach firmowych.

Dyplomy

W zależności od profilu oraz aktywności firmy dane na pieczątkach mogą się nieco różnić, pożądane byłoby jednak zaznajomić się ze standardowymi danymi, które powinny znajdować się na pieczątce. Z pewnością winna znajdować się tam nazwa firmy czy dane przedsiębiorcy, na przykład NAZWA Sp.z o.o czy NAZWA Jan Nowak. Na pieczątce przeważnie znajdują się również teleadresowe firmy, numer identyfikacyjny REGON a także numer NIP. Na pieczątce firmowej możemy zamieścić także adres strony WWW firmy, adres e-mail albo logo firmowe, to znaczy mówiąc skrótowo – dane ułatwiające kontakt z firmą czy też przedsiębiorcą.

pieczęć
Pieczątka winna posiadać więc najważniejsze wiadomości dotyczące firmy lub kontaktu z firmą, taką pieczątkę wolno bez trudności wykonać, czas stworzenia takiej pieczątki również nie jest długi. Szukając firmy, jaka zajmuje się wyrobem pieczątek stosownym pomysłem jest skorzystanie z Netu, gdyż tam w najszybszy sposób odszukamy tego typu usługi. Sprawdź te zasoby