ksiegi-gosci.info

Polonia na terytorium Wielkiej Brytanii

Polonia na terytorium Wielkiej Brytanii

Polonia na terytorium Wielkiej Brytanii

Mimo zamieszkiwania w różnych miejscach, niejednokrotnie trudnych doświadczeniach w naszym rodzinnym państwie, wpisany jest w nich fakt istnienia jako Polacy.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Składniki oddziałujące na formowanie świadomości etnicznej są wielorakie. Jednym z nich jest język, który to starają się pielęgnować dzięki zgromadzeniom polonijnym. Powodzenie Wielkiej Brytanii wśród naszych emigrantów związana jest nie tylko z atrakcyjnością składników finansowych, ale dodatkowo z przyjazną kulturą (język angielski, liberalne społeczeństwo wielokulturowe), miejscem geograficznym wysp dodatkowo małymi kosztami podróży z Polski do Wielkiej Brytanii. To ostatnie, a także przyjazna polityka wizowa powiązana z przynależnością do Unii Europejskiej, czynią Anglię miejscem o wiele częściej wybieranym niż choćby Stany Zjednoczone, atrakcyjne przecież wśród opuszczających kraj Polaków jeszcze w drugiej połowie XX wieku.

Zasadniczym i najbardziej jasnym powodem są oczywiście pieniądze, dodatkowo wolazasmakowania lepszego bytu. Oprócz poszukiwania pracy rodacy wyruszają na obczyznę w celu zdobycia wykształcenia bądź wyruszają z kraju za rodziną bądź za miłością. Mieszkanie na obczyźnie, tęsknota za krewnymi byłoby nie do zniesienia, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często bywa, że samotna osoba oczywiście tam odkrywa swoją miłość. Zamierzają założyć rodzinę i pozostać w Anglii, dlatego że w tamtym miejscu mają możliwość na lepszy początek (serwis internetowy, który w tym może pomóc to np: polska społeczność w UK).

Jest tam bardzo dużo polskich sklepów i szkół, które sprawiają, że nie czują się tak dziwnie. Pociechy mają okazję pobierać nauki w polskich szkołach, a wspólne posiłki jeść przygotowane ze produktów nabywanych w polskich sklepikach. Całe rodziny spotykają się z innymi przez polonię w UK, mogą pogadać w rodowitym języku. Mają możliwość razem wspominać życie w Polsce, wymienić się niusami i razem spędzić czas.

Jeżeli chcesz poczytać więcej, jest następna strona (https://www.sofun.com.pl/) o identycznej tematyce, którą warto obejrzeć. To doskonały moment zatem zrób to!

Polonia w Anglii niezwykle się rozszerza. Kilka tysięcy Polaków zadecydowało na dłużej zostać na wyspach. Za sprawą ciężkiej ciężkiej pracy i konsekwencji zrobili wielką karierę, a do Polski przyjeżdżają tylko na urlop lub w odwiedziny do znajomych.

Źródło: