ksiegi-gosci.info

Popularny zawód czyli tłumacz przysięgły angielskiego obecnie nie tak dochodowy jak w przeszłości

Popularny zawód czyli tłumacz przysięgły angielskiego obecnie nie tak dochodowy jak w przeszłości

Popularny zawód czyli tłumacz przysięgły angielskiego obecnie nie tak dochodowy jak w przeszłości

Kiedyś język angielski był wystarczający, by dać radę sobie w życiu. Obecnie coraz więcej Polaków emigruje do coraz bardziej odległych krajów, gdzie angielski już nie jest wystarczający.

wielka brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju w każdym roku około kilkadziesiąt tysięcy ludzi decyduje się na wyjazd z kraju. Uwzględniając na dane z 2015 roku możemy się dowiedzieć, że już prawie 2 mln Polaków mieszka poza granicami naszego kraju. Największa część z nas mieszka w Wielkiej Brytanii. Trochę mniejsza liczba osób na stałe zamieszkała w Niemczech. Z czasem popularnym kierunkiem wyjazdowym stała się Irlandia, w międzyczasie Włochy i Hiszpania. Obecnie coraz więcej Polaków wybiera Skandynawię – mimo niezbyt sympatycznej pogody, zarobki dają tu znacznie więcej zadowolenia niż w naszym kraju.

Niezależnie od celu wyjazdu, każdy Polak zobowiązany jest do pokazania swojemu przyszłemu pracodawcy polskie dokumenty – (wiza iran). Najczęściej wystarczające będą dokumenty tłumaczone na język angielski, którymi zajmuje się tłumacz przysięgły http://www.zelwak.pl/ języka angielskiego – Tłumacz przysięgły to osoba wyspecjalizowana w tłumaczeniu dokumentów urzędowych, sądowych, i tym podobnych, w celu przedstawienia ich w organach administracji danego kraju. Pismami tymi mogą być różne: umowy, zaświadczenia, oświadczenia, jak choćby umowy o pracę, świadectwa pracy, świadectwa z zakresu edukacji szkolnej, dokumenty rejestracyjne auta, i wiele podobnych pism. W celu poświadczenia tłumaczenia i odpisów tłumacz przysięgły stosuje pieczęć, posiadającą jego imię i nazwisko a także język, dla którego ma nadane uprawnienia.

Londyn, Wielka Brytania

Źródło: pixabay
Chcąc emigrować do Irlandii czy Wielkiej Brytanii nie trzeba martwić się o naszą dokumentację – tłumacz przysięgły języka angielskiego jest na tyle popularnym zawodem, że nietrudno będzie nam pozyskać potrzebne oświadczenia. Gorzej, gdy planujemy emigrację do krajów skandynawskich, jak choćby Norwegia lub też Dania. Tłumacz przysięgły języka duńskiego nie jest już tak popularnym zawodem jak tłumacz przysięgły języka angielskiego. Aby otrzymać dokumenty w takim języku jak duński trzeba dużo wcześniej pomyśleć o przygotowaniu dokumentacji i uzbroić się w cierpliwość, aby takie tłumaczenia uzyskać. Może się bowiem okazać, że w naszej miejscowości nie ma takiej osoby, jak tłumacz przysięgły języka duńskiego. W takim przypadku warto odpowiednio wcześnie zaplanować przygotowanie dokumentów i ich przetłumaczenie, a później myśleć o rezerwacji biletu i tym, co zabrać do bagażu.Szczęśliwej podróży!