ksiegi-gosci.info

Projekt i koszta wykonania przyłącza gazowego

Projekt i koszta wykonania przyłącza gazowego

Projekt i koszta wykonania przyłącza gazowego

Aby stać się odbiorcą gazu, musimy, spełnić listę wymagań ściśle wyznaczonych przez jego dostawcę a także przepisy prawa budowlanego i energetycznego.
Zrealizowanie gazowego przyłącza może trwać do sześciu miesięcy, stąd warto zacząć starania odpowiednio wcześniej.

Radzimy, co powinien zawierać projekt przyłącza. Projekt przyłącza gazowego musi zostać zrobiony poprzez osobę mającą upoważnienia do projektowania instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Jeśli sami zajmujemy się załatwianiem wszelakich formalności, można się zwrócić do gazowni o wskazanie takowej osoby.

Niezbędne są Ci dodatkowe wątki na ten interesujący temat? Więc nie zwlekaj i przejdź do następnego artykułu – tam stworzyliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Takim sposobem najczęściej udaje się uniknąć możliwych kłopotów z potwierdzeniem projektu przez gazownię. Jeśli gaz ma być doprowadzony do domu, w którym przedtem nie założono instalacji gazowej, projekt winien obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak również wewnętrzną instalację gazową. Jeśli przebieg kanałów a także miejsca odbioru gazu w domku zostały oznaczone w planie architektoniczno-budowlanym, wystarczy wykonać jedynie projekt przyłącza.

wynagrodzenie

Źródło: flickr.com
Projektant instalacji gazowej jest zobowiązany do zrealizowania wymogów stawianych przez dostawcę gazu, określonych w „Warunkach przyłączenia do sieci gazowej”. Prace można zlecić firmie mającej licencję gazowni, która zajmie się całością robót – od rozbudowy sieci, przez wykonanie przyłącza a także – ważny link instalacji na terenie posiadłości, aż po rozprowadzenie przewodów w domu.

Zakłady gazownicze posiadają listy licencjonowanych podwykonawców uprawnionych do prowadzenia prac przy sieci gazowej. Do wykonania instalacji na posesji a także w domku możesz także wybrać firmę z rejestru prowadzonego poprzez gazownię.