ksiegi-gosci.info

Przed inwestycją. Geodeta i geolog zakres działań

Przed inwestycją. Geodeta i geolog zakres działań

Przed inwestycją. Geodeta i geolog zakres działań

Jeżeli mamy zamiar postawić dom, powinniśmy się liczyć z faktem, że najpierw czeka przygotowanie obszaru pod wykonanie nowego obiektu. Na czym polega praca nad obszarem pod zabudowę a także kiedy można zdecydować się na takie prace?

Geodeta podczas pracy

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała dynamicznie i bez przeszkód, wskazane jest podjęcie pewnych działań oraz wizyta odpowiednich specjalistów. Nie da się postawić domu bez geodety. Budowa bez pomocy geologa może być bardzo kosztowna, jeśli badania wykażą, że przeprowadzenie prac uniemożliwia woda gruntowa.

Geodezja i geodeta – jak wybrać we Wrocławiu

Pierwsze spotkanie z geodeta Wrocław powinno mieć miejsce już przy zakupie działki lub po spotkaniu z architektem. Następna rozmowa następuje po otrzymaniu dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie prac. Wtedy geodeta wyznacza na działce, jak powinien być usytuowany dom. Praca geodety polega na starannym określeniu granic działki na podstawie danych widocznych w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Odczuwasz niedosyt? Chcesz sporo artykułów na ten temat? Dla nas to fantastyczna wiadomość. Zatem naciśnij (http://www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php) w podany link i gotowe.

Mapa jest dokumentem wymaganym do uzyskania pozwolenia na budowę – musi być dodana do dokumentacji. Wytyczenie budynku, wykonane jest zaś po to, by firma budowlana mogła ruszyć z pracami, mając podane informacje w którym miejscu kopać fundamenty pod budynek. Jeśli więc planujemy budowę w okolicach Wrocławia i wymagamy pomocy geodety, wystarczy wpisać w internecie frazę: geodezja Wrocław.

Geodeta

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Do zadań geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych na działce. Albowiem każdy budynek jest tak trwały, jak jego fundamenty. By móc zbudować fundament, powinniśmy najpierw przeprowadzić badanie właściwości fizycznych gruntu. Wyniki badań, które otrzymujemy po jego analizie, pozwalają nam na określenie obciążeń, co w zasadzie jest podstawą do właściwego zaprojektowania fundamentów budynku.

Niekiedy możemy spotkać podłoża, które są mało spoiste i trwałe. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. W takich sytuacjach potrzebna okaże się pomoc fachowców. Jeśli nośność gruntu jest niewystarczająca, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy zagęścić go np. żwirem lub drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Pamiętajmy, iż stawianie domu z udziałem specjalistów jest o wiele prostsze i pomaga w przyszłości uniknąć wielu problemów.

Inne informacje zdobędziesz