ksiegi-gosci.info

Przygotowania do ślubu – o czym musisz wiedzieć?

Przygotowania do ślubu – o czym musisz wiedzieć?

Przygotowania do ślubu – o czym musisz wiedzieć?

Żyjemy w szczęśliwym związku już ładnych parę lat. W końcu postanawiamy – zawarcie związku małżeńskiego. W pierwszej kolejności ustalamy datę.

muzyka na żywo na wesele

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nareszcie określimy konkretny termin ślubu, zazwyczaj wszelkie następne przygotowania typu: sala na wesele, kapela na wesele, samochód którym pojedziemy do kościoła a potem na weselisko, fachowy fotograf, suknia do ślubu itd. itp., rozpoczynamy od przeszukiwania internetu.

Czego tam nie odnajdziemy! Od typowych sal weselnych po sale bankietowe, poczynając od dawnych aut po ekskluzywne samochody.

Pod hasłem „zespół na wesele wielkopolska” dostajemy mniej więcej 521 000 trafień. Z kolei na zapytanie „zespół weselny wielkopolska” znajdujemy 237 000 trafień. Googlując hasło „fotografik na wesele – saladlaciebie.com/sale-weselne/otrebusy/restauracja-elita.html -” mamy mniej więcej 440 000 odpowiedzi. Googlując zaś wóz na wesele, jest 634 tys. trafień. Jakim sposobem przebrnąć przez tysiące propozycji, aby odnaleźć najodpowiedniejszą? Z pewnością powinniśmy zawęzić nasze zapytanie. Jeżeli poszukujemy kapeli z konkretnego regionu Polski, możemy wpisać w Google przykładowo: zespół weselny z Wielkopolski. Tym sposobem ograniczyliśmy wyniki poszukiwań do zespołów tylko z rejonu Wielkopolski. Wyszukiwać należy ofert konkretnych, z portfolio, tzn. przedstawiających przykładowe kawałki (jeśli idzie o wzorcowy „zespół weselny wielkopolska„) czy też konkretne dzieła fotograficzne (gdy chodzi o wybór fotografika). Następnie dobrze byłoby umówić się z konkretnym managerem kapeli, fotografem, właścicielem restauracji, aby pomówić o szczegółach lub „zaklepać” terminy.

Najlepiej byłoby nie opierać się jedynie na ofertach odnalezionych w necie, lecz podpytać znajomych którzy bywają na weseliskach, niejedną kapelę mieli szansę posłuchać i widzieć, nie w jednej sali restauracyjnej balowali. Warto podpytać tych ludzi o opinie zanim podejmiemy konkretne decyzje. Jeżeli natomiast idzie o strój, to kiedy odnajdziemy już w internecie konkretne salony z garniturami, bezwzględnie udajmy w owo miejsce osobiście. Opcjonalnie można wybrać się do pracowni krawieckiej, żeby wyrychtować garniak do ślubu na miarę. To samo dotyczy się sukni ślubnej. Głównie gdy przyszła panna młoda ma już w wyobraźni tą wyśnioną, nie zawsze zakupi takową w sklepie. Dobra krawcowa spełni każde jej fantazje, i poczyni sukienkę jak z marzeń. Pozostaje nabyć dodatki, i oczekiwać tego niebanalnego wydarzenia, którym na pewno jest zawarcie związku małżeńskiego czytaj więcej .