ksiegi-gosci.info

Tablica outdoorowa typu 10

Tablica outdoorowa typu 10

Tablica outdoorowa typu 10

Reklama outdoor to nazwa reklamy zewnętrznej, ulicznej. Zamysłem takiego typu promowania wyrobu jest transmisja do konkretnych lokalizacji, o wyznaczonych godzinach, oraz z treścią przystosowaną do miejsc promocji. Reklama zewnętrzna to jedna z najstarszych rodzajów komunikacji masowej.

billboard

Autor: Gary Leavens
Źródło: http://www.flickr.com

Obecna jest praktycznie wszędzie w przestrzeni zbiorowej. Taka odmiana promowania zostanie na długo bardzo dobrym i efektywnym medium o zasięgu masowym. Reklama (zobacz kasetony reklamowe wrocław) zewnętrzna (strona internetowa) posiada tę wartość, że nie można jej wyłączyć. Mieszkańcy mijający te przekazy reklamowe, zawsze popatrzą na to, co jest na niej prezentowane. Czy tego chce, czy nie, pozostanie w jego pamięci i być może przy najbliższej możliwości sięgnie po taki produkt.

Publiczność reklamy zewnętrznej stanowią wszelcy, którzy wychodzą z domu. Za pośrednictwem reklamy zewnętrznej jest możliwość efektywnie trafić do dowolnej grupy docelowej i zarazem do każdych pozostałych grup kreujących społeczność. Reklama zewnętrzna najszybciej podnosi dużą częstość kontaktów z reklamą. Poza tym obok telewizji bywa owym medium, które wnosi najwięcej unikalnego zasięgu. A po dołączeniu go do różnych gatunków reklamy, obniża wydatki i zwiększa obszar kampanii. W rozróżnieniu od pozostałych publikatorów, outdoor przesyła jedynie treść reklamową i stanowi ogólny fragment powierzchni miejskiej. Do funkcji reklamy zewnętrznej przynależą promocję marki i zatrzymywanie wzroku, zostając w tym samym czasie w zgodności z charakterem, także infrastrukturą miasta.

reklama zewnętrzna

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrzna (przykładowo: strona www) to najwyższa i wydajna postać przesyłu eksponowana na zewnątrz. Reklama prezentowana jest na celowo przeznaczonych do tego nośnikach: billboardach, telebimach, kolumnach ogłoszeniowych, matrycach elektronicznych, oraz reklamowych, wiatach przystankowych i straganach. Reklama zewnętrzna jest bezustannie niezwykle cenioną formą promocji. Powodem jej powodzenia jest to, iż dociera do największej gromady potencjalnych użytkowników. Jest obecna na ulicach o jakiejkolwiek godzinie dnia i nocy. Niezależnie od tego, czy jest to film ruchomy, czy nie, ciągnie uwagę większości osób.