ksiegi-gosci.info

Rzeczy na wyprawę górską lub rowerową

Rzeczy na wyprawę górską lub rowerową

Rzeczy na wyprawę górską lub rowerową

Zbliżają się wielkimi krokami cieplejsze tygodnie, w trakcie których, długo przed początkiem sezonu, wielu ludzi wybiera się na piesze i rowerowe wędrówki. Stanowi to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie urlopu, zanim na trasach górskich, biwakach i w pensjonatach zjawi się sto tysięcy urlopowiczów – jednak wymaga silnego charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością solidnego stanu zdrowia.

Ognisko

Autor: jeffedoe
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/

Podstawową i najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać, jest sprzęt, przy jakiego użyciu będziemy się przemieszczać z punktu do punktu. O rowerach da się pisać całe tomy – w skrócie jednak da się powiedzieć, że każdy sprzęt do podróżowania powinien mieć dobrze nasmarowane łożyska, wycentrowane koła i nowe opony. Pozostałą resztę porad da się znaleźć w dziesiątkach podręczników, jakie wyjaśniają każdy detal. Co do obuwia – najlepiej, kiedy służą już kolejny rok, a jeśli nie, rozsądnie rozruszać je nieco przed wyrwaniem w poważną podróż. Jest to konieczne, by uniknąć poważnych otarć, jakie dowolne świeżo zakupione obuwie w zasadzie gwarantuje, bez względu na cenę. Co do ceny natomiast – nie warto oszczędzać na obuwiu, im lepsza cholewka, im bardziej komfortowe wyłożenie wewnątrz, im solidniejsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym korzystniej się spiszą w podróży. Więcej na temat: marka zamberlan.

Ludziom, którzy cenią sobie odrobinę komfortu w czasie podróży i nie całkiem ufają własnemu zdrowiu, z pewnością przyda się nieco doposażenia kuchennego. Zwłaszcza w trakcie chłodniejszej nocy albo mokrego odcinka na trasie rewelacyjnie sprawdzi się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w momencie, kiedy trzeba przygotować samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do kompletu z pewnością nadadzą się sztućce turystyczne, których różne rodzaje można znaleźć nie tylko w salonach ze sprzętem turystycznym, lecz także w sklepach z militariami. link to niewielkie, połączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: wpis.

Zestaw sprzętu, rzecz jasna, powinien zmieścić się do plecaka bądź sakw rowerowych, chyba że mamy to szczęście i wyruszamy z przyczepką do roweru. Należy utrzymać zdrowy konsensus pomiędzy komfortem, obciążeniem bagażami i oczekiwaniami wobec podejmowanej podróży. A jeśli na początku stwarza to kłopot, najrozsądniej poprosić o wsparcie i towarzystwo w podróży kogoś doświadczonego. wpis marka zamberlan