ksiegi-gosci.info

Samotność jest zła pod każdą postacią. Jest na nią sposób, lecz trzeba kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Samotność jest zła pod każdą postacią. Jest na nią sposób, lecz trzeba kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Samotność jest zła pod każdą postacią. Jest na nią sposób, lecz trzeba kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Samotność być może i jest okej, ale z pewnością nie na dłuższą metę. Każdy z nas bowiem chce wsparcia, drugiej osoby, która wesprze nas w trudnej chwili, będzie przy nas. Nawet kot niby taki samotnik, też od czasu do czasu wymaga miłości. Czasem „dusimy” się w związku, zmieniamy więc towarzyszy życia, ale często powracamy do stanu wyjścia. I znów jesteśmy samotni, chociaż pragniemy kogoś poznać. Najbardziej beznadziejnie natomiast mają Ci, którzy mieszkają za granicą, a do tego wychowują dzieci. Zwłaszcza jest to kobieta, ale zdarza się, iż w takiej sytuacji jest mężczyzna.

ojciec

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bardziej rzadkie zjawisko, lecz spotykane. Aktualnie, gdy mnóstwo naszych rodaków wyjeżdża za granicę taka tendencja tym bardziej staje się silniejsza. Przyczyny są różnorodne, ale wiadomym jest, że jeśli jesteśmy związkiem na odległość, to w końcu jedno z nas może nie dać tak dłużej rady, może zrezygnować z dalszego związku. Niekiedy również pary rozstają się będąc już w innym kraju. Tam jest zawsze trochę inaczej, to jest dla nas jakby inna planeta.

Wiadomo, że obracamy się w innej kulturze, posiadamy problemy finansowe, mamy kłopot w komunikacji. No i w końcu dzieje się tak, że to jeden z rodziców zostaje z dzieckiem. Najczęściej to kobieta, lecz niekiedy w tej roli pozostaje mężczyzna. W wielu sytuacjach kobieta traci prawa rodzicielskie albo po prostu umarła i to na mężczyźnie, na ojcu spoczywa odpowiedzialność za wychowanie dziecka. W takiej roli jest mu zapewne trudno i chciałby kogoś poznać, żeby ułożyć sobie życie od nowa. Za granicą jest to utrudnione, na szczęście są portale internetowe dla samotnych ojców. Jak je odnaleźć?

ojciec

Autor: DVIDSHUB
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, że w internecie, wpisując frazę w stylu samotni ojcowie uk (uk, gdyż w Wielkiej Brytanii jest najbardziej liczna Polonia, więc tam raczej będzie największa liczba takich przypadków) – . To bardzo interesująca możliwość i to bardzo dobrze, iż jest też dostępna dla samotnych ojców. Przeważnie bowiem jak pomyślimy o samotnym wychowywaniu dziecka zobaczymy samotną kobietę, całe szczęście jest również pomoc dla – co prawda – mniejszej grupy, ale jednakowoż istniejącej i też posiadającej taką potrzebę. Warto zaglądnąć na taką stronę i wyszukać partnerkę, być może na całe życie. To daje nadzieje, że nasza samotność jest jednak tylko tymczasowa, że nie jesteśmy na nią skazani i jest szansa, że odnajdziemy swoją drugą połówkę.