ksiegi-gosci.info

Serwery multimedialne

Serwery multimedialne

Serwery multimedialne

Posiadanie strony WWW jeszcze dziesięć lat wcześniej związane było z znacznymi kosztami i było znakiem prawdziwego prestiżu. Napisanie strony internetowej, jej utrzymanie, ale w pierwszej kolejności eksploatacja generowały czasem niewyobrażalne koszty. Największą barierą w kwestii środków było od zawsze użytkowanie swojego serwera. Serwer jest urządzeniem, na którym umieszczone są dane (jak np. witryna WWW), a które to ma za zadanie umożliwiać sprawny przepływ tych danych. Takie urządzenie powinno być w stanie w jednym czasie obsłużyć bardzo dużą liczbę połączeń i równie dużą liczbę operacji wykonywanych na informacjach na serwerze. Serwer jest więc zaawansowanym, a co z tym związane – bardzo drogim przyrządem. Stąd też dawny prestiż prowadzania własnej witryny.

serwery

Autor: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest urządzenie, co dalej?Szybko dostrzeżono w tym miejscu interes – dostrzeżono, że większa część przedsiębiorców nie wykorzystuje w pełni możliwości serwerów. Ruch na części witryn jest niewielki, a kosztów nie da się ograniczyć. Dlatego też skonstruowano serwery wirtualne. Przedsiębiorstwo, które ma wielką bazę urządzeń serwerowych dzierżawi klientowi określoną ilość miejsca na tym serwerze, w zamian za niezmienną, comiesięczną opłatę.

Ta wyczerpująca treść przypadnie Ci do gustu, ponieważ również traktuje o poruszanym w niniejszym wpisie dylemacie. Co nie mniej ważne, robi to w zajmujący sposób.

Urządzenie znajduje się w firmie wynajmującej miejsce, co dodatkowo ogranicza ogólny koszt o koszty serwisowe. Ponadto, zrezygnowanie z prowadzenia witryny internetowej nie jest już związane z ogromnymi stratami. Pomysł skonstruowania tego rodzaju urządzeń zrewolucjonizował internet i pomógł wielu nadawcom treści niewielkim kosztem dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Obecnie już prawie każdy zakład fryzjerski czy drobny serwis naprawczy posiada własną stronę w Internecie – dowiedz się więcej o serwerach wirtualnych.O ile niższe koszty?Utrzymanie urządzeń generuje koszty, te urządzenia muszą być trzymane w odpowiednich warunkach, regularnie czyszczone i serwisowane, oprócz tego musi się nimi zajmować wykwalifikowany personel. Niemniej, rynek jest konkurencyjny i dlatego najwazniejszą zaletą serwerów wirtualnych jest koszt. Tanie serwery wirtualne są ogólnie dostępne, ich oferta jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorców, oraz hobbystów. Różnica w kosztach uzależniona jest od przepustowości, oraz ilości miejsca wykupionej na urządzeniu – dla niedużej strony internetowej tego rodzaju oferta jest najlepsza (usługi w ofercie firmy).