ksiegi-gosci.info

Ozdabianie kościoła na ślub

Ozdabianie kościoła na ślub

Ozdabianie kościoła na ślub

Ślub kościelny jest w Polsce dalej jedną z najbardziej uroczystych ceremonii. W tym dniu wiele młodych par stara się, żeby świątynia prezentowała się naprawdę atrakcyjnie. Z reguły jej dekorowaniem zajmują się określone osoby, czasami na stałe powiązane z danym kościołem, niemniej gdy para młoda pragnie wprowadzić swojego dekoratora bądź zająć się tą kwestią osobiście, nie powinno być z tym istotnych trudności.

Na dodatek, warto wybrać też odpowiedni sklep z dekoracjami. Ogromna ich liczba działa zazwyczaj w internecie. W takich sklepach można kupić materiał, który wypełni przestrzenie pomiędzy ławkami lub gotowe wstążki. Zazwyczaj oferowane są również kompozycje ze sztucznych kwiatów lub kule kwiatowe w różnych kolorach, które doskonale sprawdzają się w kościelnych wnętrzach. Planując dekorację warto zapytać księdza czy kościół dysponuje przydatnym dywanem. Jeżeli nie, można go wypożyczyć, ponieważ większość sklepów oferuje na szczęście taką opcję.

Polacy zazwyczaj są tradycjonalistami, jednakże we współczesnych dekoracjach ślubnych można zauważyć zdecydowanie więcej oryginalnych rozwiązań. Gdy ślub odbywa się wieczorem, w półmroku polskich kościołów doskonale sprawdzą się świece. Oczywiście, najlepiej umieścić je w ozdobnych lampionach, jako że wówczas będą dużo bezpieczniejsze.

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Takie świeczniki, lampiony albo popularne latarenki są sprzedawane w sklepach z dekoracjami ślubnymi w dosyć ślubnymi (kliknij po szczegóły)yjnych cenach, z tego powodu każda osoba wybierze produkty odpowiadające jej potrzebom.

Jeśli posiada się dość ograniczony budżet, wypożyczanie konkretnych dekoracji może stać się świetnym rozwiązaniem. Kategoryczna większość sklepów z ozdobami wypożycza zarówno świeczniki, jak i kule z kwiatów. Niekiedy wysyłają je nawet w najbardziej odległe rejony Polski. Wypożyczenie jest znacznie tańsze. Dodatkowo, nie ma się kłopotu z tym co zrobić z dekoracjami po ślubie. Jednakże dzięki bogatemu asortymentowi zakup dekoracji- (sprawdź szczegóły), nie powinien przekroczyć posiadanych na ten cel funduszy, zwłaszcza jeżeli w sklepie kupi się akcesoria do ich samodzielnego wykonania.