ksiegi-gosci.info

Najlepsze wyposażenie do wykwalifikowanego stomatologa

Najlepsze wyposażenie do  wykwalifikowanego stomatologa

Najlepsze wyposażenie do wykwalifikowanego stomatologa

Spora grupa dentystów po zdobyciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otwarcie własnego gabinetu dentystycznego i rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Jednak trzeba zabrać się za to z głową, ponieważ jest dużo spraw, o których należy pomyśleć, a i koszty takich prac małe nie są.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Przede wszystkim trzeba zacząć od znalezienia jakiegoś lokalu na zabiegi (np. pod tym linkiem). Lokalizacja jest oczywiście ważna, w pobliżu powinien być jakiś parking dla klientów, a sam lokal raczej powinien znajdować się w miejscu, do jakiego łatwo dotrzeć. Można przyjąć, że na wymagania jednego stomatologa w zupełności wystarczy powierzchnia piętnastu metrów kwadratowych.

Powinna zmieścić się tam niewielka poczekalnia, ubikacja i wreszcie gabinet. Wyposażenie powinno być z łatwo zmywalnych materiałów, już przy projektowaniu koniecznie należy przypilnować tego, żeby wyposażenie oraz meble było zgodne z wymogami sanepidu. Należy pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i zaplanować wszystko pod ich kątem, a dodatkowo przypilnować bezpieczeństwa w środku gabinetu, przykładowo stosując bardziej odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A co z odpowiednim sprzętem? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli stomatologowi to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu samego lokalu przychodzi czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cenowa jest ogromna, ale bez kwoty pięćdziesięciu tysięcy złotych raczej trudno myśleć o odpowiednim wyposażeniu. Lecz nie warto tu robić za dużych oszczędności. salonem (zobacz bańki chińskie wrocław) urządza się zamierzając go użytkować przez kolejne kilkanaście lat, i kupno urządzeń umożliwiających ewentualną rozbudowę sprawi, że w dalszej przyszłości będzie można uciec od jego koniecznej wymiany.

Zasadniczym elementem wszystkich gabinetów jest stomatologiczny fotel, na którym przyjmuje się pacjentów. Fotel będzie najczęściej zintegrowany z dentystycznym panelem, na którym zamontowane są wszystkie potrzebne przyrządy oraz urządzenia, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka czy turbina stomatologiczna. Ważnym elementem wyposażenia gabinetu powinien także być autoklaw, w którym można wysterylizować używane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również zakupić sporo dodatkowego wyposażenia, takiego jak lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.