ksiegi-gosci.info

„Szaffing” a więc sezonowy remanent ciuchów

„Szaffing” a więc sezonowy remanent ciuchów

Kwiecień oraz maj to czas w którym zwykle robimy wielkie, wiosenne sprzątanie. Przetrzepujemy dywany, myjemy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Mężczyźni dokonują drobnych napraw i wszelkich konserwacji. Również w ogrodzie, na stryszku czy w piwniczce czynimy wielkie wiosenne porządki. Kiedy jest taka potrzeba malujemy płoty, furtkę, albo chociaż przeglądamy ich stan.

Podczas sprzątamy w szafach, musimy przemyśleć co uczynić z ubraniami które tam mamy, a z których już nie skorzystamy. Wszystkie te zbyt małe, zbyt obszerne lub po prostu już nie modne: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, sweterki, bluzki typu top, sukienki, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafach. Czasem zwyczajnie te rzeczy już nam się znudziły.

Oczywiście można wrzucić wszystkie do kontenera PCK. Ale jest też całkiem inny sposób równie ekologiczny ale mniej altruistyczny.

Pewnego razu traf chciał, iż w chwili gdy myślałam właśnie w jaki sposób pozbyć się ciuszków zalegających w mojej szafie – a moja garderoba nie jest niestety gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla nie całkiem wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego zainteresowane mają możność się wymienić tym co im zalega w szafie. Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, szansa by zyskać coś unikatowego i oryginalnego.

Jak można było przewidzieć, większa część uczestników tej imprezy to damy, ponieważ w zdecydowanej większości to panie zajmują się porządkami domowymi. W w miłym nastroju przy filiżance kawuni lub też herbaty oraz herbatniczkach odbywały się pogaduszki biznesowe. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam znów półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów i atrakcyjne bluzki damskie z krótkim rękawem. Poza niewątpliwą rzeczową funkcją takie „szaffingowe” zebrania posiadają również pozytywy towarzyskie, dają możność zawarcia nowych znajomości czy spotkania się z sąsiadami. Tak więc z niecierpliwością czekam kolejnego.