ksiegi-gosci.info

Tajlandia – świat kolorów i złoceń

Tajlandia – świat kolorów i złoceń

Tajlandia – świat kolorów i złoceń

Tajlandia to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki oczaruje nas mnogością barw, splendorem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi obyczajami, religią wkradającą się w powszednie życie mieszkańców a także wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest odcieniami: czerwono-zielone dachy świątyń wspaniale komponują się z pozłacanymi ornamentami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brązowej cegły, rzeczkami płyną długie łodzie wypełnione po brzeżki kolorowymi owocami jak też pachnącymi przyprawami, na lazurowym niebie pląsają szkarłatne latawce, z kolei na tle soczystej zieloności pól ryżowych dostrzec można ciemnookich Tajów w kapeluszach.

Bangkok

Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Od pierwszej minuty pobytu w Tajlandii uderzy nas wrażenie pewnego chaosu, nieznanego mieszkańcom Europy, a bardzo specyficznego dla egzotycznych państw. Gdy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, warto pomyśleć o Tajlandii. Już wkrótce przechadzać się będziemy mogli uliczkami tajskich miasteczek co chwilkę będziemy mieć okazję natknąć się na sprzedawców proponujących specjały tajskiej kuchni a także tradycyjne rękodzieła, różnojęzyczne wycieczki, kolorowe festiwalowe parady i ulicznych muzyków. Tajlandia jest państwem dużym, obrysem przypominającym głowę słonia.

Zaintrygował Cię ów artykuł? Wejdź w poniższy link i tam jest moja strona internetowa (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/KAVROS-BEACH/8299/40-1798-24FF.html) z dodatkowymi informacjami na wybrany wątek.

Wyróżnia się tutaj 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą dynamicznie rozwijające się i urodzajne centrum kraju, Równinę Korat – umiejscowiony w północno-wschodniej Tajlandii o wiele uboższy rejon, południowy półwysep skąpany przez fale Morza Andamańskiego i górską północ państwa.

Może Cię również zainteresować: Tajlandia oferty z Niemiec

egzotyczne rośliny Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego turysty będzie zaznajomienie się z lokalnymi obyczajami. Tajlandia olśni nas różnorodnością oraz bogactwem swej kultury. Tutejsze zwyczaje weselne albo pogrzebowe w niczym nie przypominają tych europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń mają niepospolitą – przepełnioną mgłami trociczki jak też migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, z kolei tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje a także legendy, w którym każde skinienie i mina mają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeżeli nawet nie oczarują nas dawne legendy, z pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej Tajki.

Jeśli znajdujące się w tym miejscu materiały są dla Ciebie niebanalne, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie (http://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/kotwy-nierdzewne/) też przeczytasz coś wartościowego!

Warto poszukać również propozycji Tajlandia z Niemiec, bowiem w Niemczech możemy odnaleźć tańsze loty aniżeli proponowane przez przewoźników w naszej ojczyźnie.

Źródło artykułu –