ksiegi-gosci.info

Terapia dla małżeństw z problemami

Terapia dla małżeństw z problemami

Terapia dla małżeństw z problemami

Terapia dla małżeństw sprawdzi się, bo w każdym związku zdarzają się ciężkie chwile, kiedy masz wszystkiego dość, rozmyślasz wręcz o rozstaniu. Nim jednakże podejmiesz taką decyzję, spróbuj zawalczyć o swój związek. Czasem dopiero psycholog może pomóc naprawić relacje między małżonkami.

Psychoterapia

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Destabilizacja w związku może pojawić się w każdej chwili, obojętnie czy jesteśmy z sobą 5, czy też 30 lat. Jest czymś normalnym. Mogą go spowodować przykładowo: gonitwa za karierą, podział zadań w domu, kierowanie się odmiennymi wzorcami w wychowywaniu dzieci, narzucanie własnych racji poprzez jedną ze stron lub też „wyfrunięcie” pociech z gniazdka rodzinnego. Bywa, iż powody tkwią głębiej – jedna bądź dwie jednostki przenoszą do związku „zaplecze problematyczne” dla przykładu powiązane z dorastaniem w rodzinie przemocowej bądź alkoholowej. Taki balast emocjonalny rzutuje na układy pomiędzy partnerami i może natężać destabilizację – dowiedz się więcej.

Ogromnie często kłopoty w związku wzmacnia zakłócona komunikacja. Niełatwo nam otwarcie rozmawiać o obustronnych oczekiwaniach oraz emocjach, nie słuchamy siebie wzajemnie. Nie potrafimy również zaakceptować tego, iż każdy z nas jest inny oraz uparcie próbujemy dopasować partnera do siebie. Jednak im dłużej każdy „ciągnie w swoją stronę”, tym trudniej wypracować konsensus. Zaczynamy się od siebie odsuwać bądź walczymy o każdy drobiazg, odczuwając coraz większą wściekłość, rozgoryczenie, zawód. Nie ma już miejsca na troskę, pomoc, szacunek dla potrzeb drugiej osoby, za to rosną pretensje i wrażenie odrzucenia.

Para

Autor: abcslubu.pl / Magia Kadru
Źródło: abcslubu.pl / Magia Kadru
O ile po paru próbach zażegnania kryzysu nie uda się nam dojść do porozumienia, najlepiej wybrać się do psychoterapeuty. Dobrze jeżeli będzie to terapia (przejdź dalej) dla par. Terapia (wizytówka przedsiębiorstwa http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-rodzinna) pozwala przebudować związek, uzdrowić układy pomiędzy partnerami. Daje zyski tak osobiste – umożliwia odkryć siebie, swe wymogi, zmierzania, oczekiwania wobec małżonka – jak także dla pary – koryguje styl komunikacji, dopomaga wyjaśnić nieporozumienia, znaleźć kompromis.

O ile zdecydujesz się na wspomnianą terapię a nie znasz żadnego terapeuty wbij w wyszukiwarkę zwrot: psychoterapeuta Kraków – odwiedź aby sprawdzić propozycje z tego miasta.