ksiegi-gosci.info

Trend nakazujący częstą zmianę ubiorów i dążenie za modą jako maszyna napędzająca produkcję odzieży damskiej.

Trend nakazujący częstą zmianę ubiorów i dążenie za modą jako maszyna napędzająca produkcję odzieży damskiej.

Trend nakazujący częstą zmianę ubiorów i dążenie za modą jako maszyna napędzająca produkcję odzieży damskiej.

Trendy narzucają szybką wymianę konfekcji i dążenie za modą. Dlatego w sieciówkach jest mnóstwo ubrań o niskiej jakości. Prócz tego produkujący nastawiają się przede wszystkim na zaspokajanie potrzeb nabywców o standardowych rozmiarach, bo tak jest wygodniej i zyskowniej. Nie ma więc wielkiej rywalizacji wśród firm szyjących w nietypowych rozmiarach.

Producent odzieży damskiej w pierwszym etapie przebiegu produkcji musi pozyskać zlecenie – . Ze względu na szczególnosć branży, znaczną rolę gra sieć umów

moda damska

Autor: Nife
Źródło: Nife

a także proces rekomendacji. Występuje to głównie przy dużych i cyklicznych zleceniach, w których to jedyny zakład produkujacy nie jest w stanie wykonać kompletnego zamówienia na czas i zleca część produkcji przyjaznej szwalni.

Często najlepszą formą zyskania zlecajacego są rekomendacje. Drugą postacią zyskania zleceń są tzw. biura organizacji produkcji, jakie mediują w przebiegu spotkania się zleceniodawcy ze zleceniobiorcą.

Metoda ta jest niezwykle skuteczna, ponieważ jednostka pośrednicząca daje zapewnienie zawarcia umowy, ale jest droga, ponieważ biura organizowania produkcji biorą ciagły procent od wysokości kontraktu, który to przede wszystkim płacony jest w większej części przez zleceniobiorcę. Następnie przed przyjęciem zamówienia i oddaniem go do wydziału przygotowania produkcji, kadra zarządzająca wykonuje podstawową analizę opłacalności, oraz podpisują umowę. Następnie zlecenie jest analizowane przez dział przygotowania produkcji. Wydział przygotowania produkcji zamawia koniecyne półprodukty. W między czasie jest zaprojektowany przebieg techniki produkcji.

Pierwszym czynem, który dzieje się w szwalni jest rozkrój kupionej na konieczność zamówienia tkaniny według wytycznych z dokumentacji. Ten proces ma miejsce w krojowni. Tak wykrojona tkanina, w postaci gotowych wykrojów jest dostarczana do szwalni. Tam producent odzieży damskiej przeszywa materiał. Następnie gotowy towar dostarczany jest do prasowalni. W większości przypadków, po etapie prasowalni, produkt przekazywany jest do brakarni. Wskazuje on wady w produkcie.Do pracy brakarni należy odebrany towar ometkować, oraz zapakować do opakowań pojedynczych i zbiorczych, wskazanych przez zleceniodawcę. Tak zapakowaná produkcję, razem z dokumentacją wysyłkową, przekazuje się do magazynu wyrobów gotowych, w którym to czeka na odebranie albo wysyłkę.