ksiegi-gosci.info

Tworzywa do wznoszenia płyt nagrobnych. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Tworzywa do wznoszenia płyt nagrobnych. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Tworzywa do wznoszenia płyt nagrobnych. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Niektóre zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako prawdziwą sztukę i dają temu wyraz w swoich projektach. Dbają o to, aby realizowane przez nich projekty wyróżniały się oryginalnym wzornictwem oraz starannym wykończeniem. Polskie nekropolie z roku na rok zmieniają się i zadziwiają coraz odważniejszym doborem form i barw płyt nagrobnych. Który kamień kupić i w jakim czasie stawiać pomnik?

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo firm kamieniarskich spod szyldu kamieniarstwo Warszawa przygotowuje nie tylko ładne płyty na wymiar, ale też wcześniej służy pomocą oraz gwarantuje bogaty obszar usług powiązanych z szeroko rozumianym kamieniarstwem – uzupełnianie brakujących lub uszkodzonych liter czy remonty płyt nagrobnych Czasami wystarczy zrobić kilka prac, aby przywrócić nagrobkom określony charakter. Możemy to uzyskać poprzez ładne dodatki, takie jak kamienne wazony nagrobkowe, lampiony nagrobne czy portrety nagrobne. Kamieniarstwo Warszawa ma bardzo pokaźne – konkurencja wśród firm w tym mieście jest bardzo duża, dlatego najlepiej prosperujące firmy produkują płyty w sporej gamie naturalnych tworzyw, lecz zwykle wykonują płyty nagrobne z granitu oraz z marmuru i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce – nagrobki dziecięce Borkowski. Marmur, ze względu na właściwości i nasz klimat, stosowany jest dość rzadko jako materiał budulcowy płyt nagrobnych, bo zbyt szybko ulega erozji. Granit z kolei jest dość popularny. Dobra trwałość i wysoka jakość, z której już od wielu lat słynie granit i jego zalety wizualne i cechy estetyczne, przysparzają mu wielu zwolenników, jak również powodują, iż materiał ten znajduje mnóstwo funkcji. Zwykle stosowany jest szczególnie granit – materiał niezwykle trwały, niezależnie od pochodzenia. Poza marmurem i granitem pojawia się jeszcze piaskowiec. Kamień ten też jest świetnym tworzywem na ogromne nagrobki lub nagrobki dziecięce, jednak wymaga sporo pielęgnacji. tborkowski.pl/

Wśród kamieniarzy krąży wiele odmiennych opinii gdy chodzi o czas postawienia nagrobka. Powodem jest pracująca ziemia, która wymaga czasu na optymalne uklepanie i stwardnienie. Istnieje przekonanie, iż czas od pochówku do postawienia grobu to od pół roku do roku. Gdy nagrobek instalowany jest na piwnicy, nie trzeba odsuwać w czasie jego montażu.