ksiegi-gosci.info

Urlop na starym kontynencie z klimatem saharyjskim. Sprawdź porady

Urlop na starym kontynencie z klimatem saharyjskim. Sprawdź porady

Urlop na starym kontynencie z klimatem saharyjskim. Sprawdź porady

Wczasy z kokosami w Europie? Wyłapując państwa z tego rodzaju klimatem na pierwszy rzut oka skojarzymy kraje śródziemnomorskie. Oczekujący wypoczynku globtroterzy decydują się przeważnie na wakacje poza kontynentem. Gdzie konkretniej? Turystyka rozwija się zwłaszcza w archipelagach administracyjnie hiszpańskich: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

plaża

Autor: ErasmusOfParis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie królewski Madryt, nie zabytkowa Barcelona, a tropikalny klimat jaki mają Grecja czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga zwolenników leżakowania, plażowania najbardziej. Do stolicy wysp korzystnie jest polecieć samolotem, przelot (szerzej pod adresem https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-monachium) nie okaże wielkim wydatkiem nawet dla turysty z mniej zasobnym portfelem. Podobnie kwestia wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba miejsca odpoczynków, oblane ciepłymi wodami Atlantyku i Morza Śródziemnego, mają w sobie odprężający klimat, pozbawiony wielkich metropolii i miejskiego zgiełku. Kusi on urlopowiczów w każdą porę roku, i w upalne lata czy delikatne zimy.

Europa Afryki, czy raczej afrykańska Europa?

Warunki zwrotnikowe klasyfikują bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie jako wyspy należące do Afryki. Administracja oraz nastawienie „tubylców” są z reguły europejskie. Wyspy utrzymują się głównie z turystyki, co daje jedną trzecią lokalnych zysków. Skorzystają tu ci, którzy… chcą taniej zakupić rzeczy. Mimo, że Wyspy przynależą do rodziny Europejskiej, nie wchodzą w skład obszaru celnego wspólnoty.

Prezentowany temat Cię zainteresował? Zatem odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tutaj ciekawe dane na omawiane zagadnienie, które warte są uwagi.

Wysokości tamtejszych podatków – w tym kluczowego od usług – są mniejsze aniżeli w Europie i Hiszpanii.(Sprawdź: ).

Wypoczynek na Archipelagu Kanaryjskim to również inne atrakcje. Zwolennicy wodnego szaleństwa nie pominą windsurfingu. Swoje znajdą tu również amatorzy połowów – w przybrzeżnych wodach spokojnie można łowić tuńczyka, marliny, znajdą się też… ryby latające. Swoje pasje rozwijają płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą obserwować podwodny rezerwat Wysp Kanaryjskich.

Gorąca odskocznia, niepasująca do Europy, cieszy się od lat znaczną popularnością. Hiszpański archipelag to ciekawa opcja na odpoczynek z dala od tłumów ściągających na południe Europy (Włochy, Hiszpania), ale i bliższa przeciętnemu Europejczykowi aniżeli Indie czy Malediwy. Jedno jest pewne – możliwości wypoczynku w tym miejscu nie zabraknie.