ksiegi-gosci.info

Uroczystość ślubna inaczej

Uroczystość ślubna inaczej

Uroczystość ślubna inaczej

Kiedy myślimy o czyimś ślubie kościelnym to zdaje nam się, że powinna to być podniosła chwila. Jednak każdy wie jak jest. Najczęściej jest tak, że niestety jedynie państwo młodzi i bliska rodzina jest wzruszona. Jaki jest tego powód? Bo uroczystości kościelne na każdym ślubie są takie same.

Składanie przysięgi małżeńskiej

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem zaskoczy wszystkich piękne wykonanie Ave Maryja, ale nic poza tym. Gdy tymczasem, gdyby wynajęto np. kwartet smyczkowy na ślub wszystko miałoby całkiem inny wydźwięk i cała uroczystość nabrałaby naprawdę odświętnego wyrazu. Powinniśmy, więc wziąć to pod uwagę. Bo kiedy zabieramy się za organizację ślubu i wesela to bardzo często myślimy o tym, co należy pozałatwiać z księdzem a później rozmyślamy już jedynie o tym, co trzeba pozałatwiać na wesele, a całkiem zapominamy o tym, że już msza święta mogłaby być inna, dzięki wspaniałej muzyce instrumentów smyczkowych . Jeśli para przygotowująca się do ślubu nie wpadła samodzielnie na taki pomysł, a jesteśmy w dobrej komitywie z przyszłymi nowożeńcami to można opowiedzieć im o takiej możliwości, albo samodzielnie, jeśli jesteśmy świadkami, wszystko załatwić. Byłby to jeden z sensowniejszych podarków ślubnych.

W czasie uroczystości ślubnej Piękna oprawa muzyczna jest niezbędna i nie mówimy tu tylko o weselu, ale również o samą ceremonię ślubną w kościele. Warto byłoby zorganizować kwartet smyczkowy na ślub – saladlaciebie.com/sale-weselne/opolskie.html -, by wszystko brzmiało rzeczywiście godnie. Dziś wszystko uda się zorganizować wystarczy mieć jedynie pewną kwotę pieniędzy. Zamówienie takiego kwartetu na godzinę do kościoła na sto procent okaże się w zasięgu kieszeni pary, która bierze ślub. A przy okazji sama msza będzie rzeczywiście piękna. Taka muzyka nie jest słuchana, na co dzień, więc wszystko stanie się jeszcze bardziej uroczyste. Poza tym wiadomo jak to bywa w pewnych kościołach, organista nie za każdym razem jest najbardziej muzykalnym człowiekiem na świecie. Dlatego naprawdę warto zrobić coś, żeby ślub był wyjątkową chwilą. A na pewno muzyka kwartetu smyczkowego podkreśli niepowtarzalny charakter uroczystości ślubnej. Tak, więc warto myśląc o zespole na imprezę weselną rozważyć pomysł o kwartecie smyczkowym do kościoła.